Většina žen každé ráno stráví spoustu času svým zkrášlením dřív, než vůbec vyjdou z domu nebo když se večer chystají za zábavou. Přesně tolik času se rozhodly ušetřit vyznavačky permanentního make-upu, který se nanáší jednorázově a setřít se tak snadno nedá. Nakolik je však tato metoda spolehlivá?

Tetovací make-up na dobu určitou

Nejprve je potřeba pochopit, o co v případě permanentního make-upu jde a čeho s ním lze docílit. Je to metoda dočasného líčení,  která je aplikována podobně jako tetování. Do pokožky se velmi tenkou jehlou aplikuje pigment vybraného odstínu barvy. Jeho aplikace trvá několik hodin a výsledek je trvalý pro dobu několika let v závislosti na kvalitě vaší pleti. Permanentním make-upem si můžete nechat upravit barvu obočí, rtů nebo jejich kontury, oční linky nebo také odstín tvářenky.

Permanentní líčení jedině s profesionální artistkou

Oproti tetování je tu však jeden zásadní rozdíl. Zatímco při klasickém tetování se jehlou zachází hlouběji pod kůži, permanentní make-up se zanáší jen pod svrchní vrstvu pokožky. Pokud tedy nezkušené artistky aplikují permanentní make-up příliš hluboko, je jedinou možností opravy nebo překrytí odstraňovací laser, kterým se lidé zbavují klasického tetování. Jestliže se tedy pro tento druh aplikace líčení rozhodnete, v každém případě vybírejte artistku skutečně důkladně. Můžete se nechat inspirovat radami spokojených zákaznic z ověřených kosmetických salónů nebo prostudovat nezávislá hodnocení, která jsou dnes zveřejňována u většiny služeb.

Kvalitní permanentním líčení působí přirozeně

Permanentní make-up se může aplikovat v jakémkoliv věku. Mladším ženám se pleť obnovuje rychleji a líčení tedy vydrží kratší dobu, ale u starších žen se zase musí dávat větší pozor na hloubku aplikace vzhledem ke ztrátě kolagenu v pleti. Velmi důležitá je přirozenost výsledného vzhledu. Barevný odstín obočí by proto měl odpovídat barvě vlasů a kontury rtů by měly být zase naopak o něco tmavší, aby rty vynikly. O kvalitě provedeného líčení rozhodují také následující týdny po aplikaci, protože zasažená pokožka se potřebuje vyhojit podobně jako při tetování. Jsou tu tedy určitá rizika, ale na druhou stranu ženy za krásu trpí už odnepaměti a záleží na každé, jak daleko chce pro dokonalost svého vzhledu zajít. Se zkušenou make-up artistkou dosáhnete krásného výsledku bez komplikací.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno