Zdroj foto: pixabay

Začátek školního roku je bezesporu náročný organizačně, ale neméně náročný bývá pro řadu rodin i finančně. Jak to tedy zvládnout, odkud čerpat peníze a existuje nějaký příspěvek od státu?

Co všechno je potřeba na začátku školy zaplatit

Na začátku školního roku je potřeba jednak nakoupit školní potřeby a pomůcky, dále vložit dětem peníze na obědy, zaplatit družinu, kroužky, dát peníze do třídního fondu nebo fondu SRPŠ. A protože se jedná o nemalé částky, kde na to vzít či ušetřit?

Jak na začátek školního roku ušetřit

Jste-li spíše plánovací rodina, pak možná plánujete i školní výdaje již během roku. To je rozumné a stejně tak rozumné je odkládat si potřebné peníze stranou již od začátku kalendářního roku. Nepřekvapí vás potom tolik výdej peněz po prázdninách a dovolených.

Odložené platby

Zatímco peníze na obědy musíte vložit dítěti na jeho konto nejlépe již koncem srpna, aby mohlo obědy konzumovat, družina a kroužky se dají zaplatit do konce září, někdy je možné splátku provést až v říjnu. Školy v přírodě a lyžáky se obvykle platí až v průběhu roku.

Když přesto nevyjdete

Jste-li sociálně slabší rodina, nebojte se požádat o příspěvek na školní pomůcky. Jedna rodina může dostat až 34 100 Kč (v letošním roce) a peníze můžete použít na:

  • učebnice a sešity,

    Zdroj foto: pixabay
  • další školní pomůcky,
  • aktovku, batoh, penál, přezůvky do školy,
  • školu v přírodě, zimní lyžařský kurz, letní ozdravný kurz,
  • zájmové kroužky a další mimoškolní aktivity,
  • dojíždění do školy, pokud škola není v docházkové vzdálenosti.

O příspěvek žádejte na předtištěném formuláři na příslušném úřadě práce.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno