Zdroj foto: envato

Zimní měsíce dávají naší pokožce zabrat. Ubírá jí kondici střídání teplot, chladné počasí i mráz. Stejně tak, jako se my potýkáme s jarní únavou, i naše pleť je unavená a těžko se dostává ze zimního spánku. Vlivem nedostatku slunečních paprsků se může zdát bez života a bez barvy. Připravte pokožku na nadcházející vyšší teploty už nyní. Zde je příprava pleti na jaro.

Udělejte si peeling

V první řadě se zbavte odumřelých buněk. Kvůli nedostatku vitaminu D v zimních měsících je pleť méně vláčná, spíše suchá a odumřelé buňky se na ni hojně usazují. V tomto případě vám pomůže peeling. Díky obroušení bude vaše pokožka krásně hladká a po zimě velmi prokoukne. Navíc bude díky tomu lépe vstřebávat živiny a vitaminy.

Zdroj foto: envato                                                       příprava pleti

Pleťová maska vdechne pleti nový život

Rozmazlování se v podobě pleťových masek je nejen příjemné, ale především velmi užitečné. Pokud máte pocit, že vaše pleť postrádá barvu či je suchá, pleťová maska je ta správná volba. Masky navíc působí velmi rychle a tak je výsledek patrný ihned po ošetření. Doporučuji si pleťovou masku dopřát jednou až dvakrát týdně. Není nutné do pěstící kosmetiky investovat tisíce, účinnou pleťovou masku si můžete vyrobit i samy doma za pár korun a s jistotou, že více, co obsahuje. Navíc si můžete naordinovat složení přesně podle typu vaší pleti či problému, který na ní řešíte.

Vsaďte na vitamin C

Poohlédněte se po pleťové kosmetice, která obsahuje vitamin C. Je vhodná v jakémkoli období, ale v nadcházejících teplejších měsících ji oceníte dvakrát tolik. Vitamin C totiž dokáže redukovat jemné projevy nadměrné pigmentace, která se kvůli vyšším teplotám může objevit. Kromě toho také napomáhá vypnutém vzhledu a má vliv na pevné kontury tváře.

Dopřejte si profesionální péči

V zimě obvykle používáme hutné, těžké krémy, které se úplně nevstřebávají a zanechávají na pokožce mastný film. Kůže potom působí špinavě nebo se v horším případě více tvoří komedony či akné. Proveďte takovou jarní očistu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno