Vzhledem k tomu, že je rok 2019, všechny se tak nějak zamýšlíme nad tím, co bychom chtěly v našich životech změnit, nebo zlepšit. To je správné, ale pakliže si naše nová novoroční předsevzetí špatně definujeme, skončí pravděpodobně dost podobně jako všechna vaše předchozí. Jak to udělat, abyste je skutečně dodržela?

1. Uvědomte si, co skutečně chcete změnit a co si jen namlouváte

Zejména při novoročních předsevzetích se snadno stává, že sklouzneme k tomu, že se (milně) domníváme, že chceme zhubnout, přestat kouřit, začít cvičit a třeba úplně přestat pít alkohol. Přestože si myslíme, že něco chceme změnit, ve skutečnosti si tato předsevzetí stanovujeme z toho důvodu, že „bychom měly“. To však není úplně to samé. Pakliže nebudeme vnitřně přesvědčené o tom, že toho skutečně chceme dosáhnout, nikdy nebudeme mít dostatečně silnou vůli, abychom to dokázaly. Určete si tedy pokud možno pouze taková předsevzetí, která budete chtít dodržet.

2. Stanovte si konkrétní kroky, kterými svých předsevzetí dosáhnete

Pokud jste vnitřně přesvědčená o tom, že opravdu chcete zhubnout, přestat kouřit, nebo začít cvičit, stanovte si realistické kroky, kterými svých cílů dosáhnete. Pokud jste například několik let necvičila, nenamlouvejte si, že ze dne na den začnete cvičit 5x v týdnu 3 hodiny denně. Raději se do tohoto režimu dostávejte postupně, například tím, že budete cvičit nejprve 2x týdně a později můžete intenzitu pohybu navyšovat.

3. Rozvrhněte si správně svůj čas

Ke správnému rozvržení kroků patří také vhodně zvolený časový plán. Pakliže například přestáváte kouřit a rozhodnete se s tím skončit postupně, určete si cíle na konkrétní měsíce. Například tak, že každý týden si uberete o jednu cigaretu za den.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno