“Bude lepší, když se rozejdeme… Ale můžeme zůstat přátelé!”Slyšet tuto větu od drahé polovičky pořádně zabolí. A myslíme si, že je to velká podpásovka. Je vůbec možné, aby vzniklo z lásky přátelství? Může to fungovat nebo bude jedna strana zákonitě trpět?

Chce to čas

Kamarádit se s ex ihned po rozchodu je téměř nemožné. Vždy to bude jednu stranu bolet. Ten, kdo se chtěl rozejít, to možná zvládne bez problému, ale opuštěný partner bude vždy trpět. Pokud se s vámi rozešel partner a nabídl přátelství, můžete v takové nabídce vidět útěchu v podobě: “Takto s ním budu moct trávit alespoň nějaký čas” nebo “Když mu úplně nezmizím ze života, třeba si to rozmyslí”. V takovém případě se do přátelství zatím nepouštějte, protože vám to bude dávat vidinu falešné naděje, která vás donutí stát na místě a zabrání vám se posunout. Přátelství mezi ex partnery rozhodně může fungovat. Ale až v momentě, kdy to mají obě strany vyřešené. Krátkodobé odloučení může pomoct tomu, aby nějaké přátelství vůbec vzniklo. Je to čas na opadnutí prvotních emocí a na zamyšlení, zda se chceš skutečně ještě přátelit nebo zapomenout úplně a jít dál.

Co nedělat, když se rozhodnete pro přátelství po rozchodu?

  • Na nějaké postelové hrátky raději ihned zapomeňte. Pokud vám po rozchodu chybí intimita a ještě se necítíte na nový vztah, tak je kamarádství s výhodami dobré řešení. Ovšem ne s vaším ex.
  • I nějakou dobu po rozchodu na vás může přijít smutná nálada, kdy vám bude ex chybět a budete se sama sebe ptát, kde se stala chyba. V takovém případě si své úvahy nechte pro sebe a nebo si popovídejte s dobrou kamarádkou, ale v žádném případě s tím nechoďte za ex, se kterým se pokoušíte přátelit. Vytahováním starých křivd a analyzováním již ukončeného vztahu dáte najevo, že to v sobě nemáte vyřešené a váš ex přítel si může myslet, že máte postranní úmysly ukryté za přátelství.

Nový vztah – na co dávat pozor?

Povedlo se! S ex partnerem jste překonali bolest po rozchodu, stali se přáteli a nyní už máte i nové partnery. Je ale možné, že vašemu novému partnerovi nebude příjemné, že se přátelíte a vídáte s ex a bude žárlit. I to se může stát. Hned na začátku ho ujistěte, že je to za vámi, je to uzavřená věc a že je mezi vámi čistě kamarádský vztah. Samozřejmě i přes vaše vysvětlení hrozí, že bude váš nový partner žárlit. V takovém případě je potřeba si srovnat priority a podle toho se zachovat.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

2 KOMENTÁŘE

  1. Hezky napsané. U nás to málokdo chápe, nicméně se podařilo. Stýkáme se s mojí ex i jejím současným partnerem a oba počítáme mezi nejlepší přátele. A to tak, že jsem ji požádal, aby mi šla za svědka na svatbě (a přišla). Všichni víme, jak to mezi sebou máme a vždy se všichni rádi vidíme. Chce to hlavně nežárlivou babu a důvěru ve vztahu. A těm, co se do mě pustí říkám dopředu: Tu důvěru si taky zasloužit.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno