Mnohé z nás žen, a zejména pak matek, se konstantně potýká životem, který je rozložený mezi prací a rodinou. Pakliže se dostatečně nevěnujeme jedné z těchto sfér, cítíme se pod psa, a naopak. Zejména v případě, že si „musíme“ ukrajovat z času stráveného s rodinou. Proč ale?

Jedním z možných důvodů je, že je částečně společensky dané stěžovat si na svou práci a ustálené spojení „musím pracovat“ se nám vrylo natolik pod kůži, že zkrátka nemůžeme jinak než tak k našemu zaměstnání přistupovat. Co když vás ale práce skutečně baví? Proč bychom se vlastně měly cítit špatně?

Práce je nezbytnou součástí našeho života

Je zapotřebí si uvědomit (a stejně tak je zapotřebí, aby si to uvědomily také vaše děti), že práce, a zejména pak vydělávání peněz, je nezbytnou součástí našeho života. Právě díky prostředkům, které nám práce přirozeně přináší, si můžete dovolit dětem pořídit věci, které byste bez nich nemohla. Pakliže byste nevydělávala, jen málokdy byste mohla svým dětem uspořádat narozeninovou oslavu snů, nebo jim k Vánocům pořídit dárky, o kterých v hloubi duše celý život sní.

Místo, abyste jim říkala že pracovat musíte, změňte přístup, a řekněte jim, že jdete pracovat. Bez jakéhokoliv emocionálního zabarvení nebo lítosti. Buďte hrdá na to, že jste pracující matka, a naopak se snažte vysvětlit svým dětem, jaké je privilegium dělat práci, která vás skutečně baví.

Uvědomte si především to, že vaše slova mají větší váhu, než si myslíte. Pakliže svým dětem již od útlého věku vkládáte do hlavy, že práce není nic jiného než povinnost, jen stěží své přesvědčení v dospělosti změní. Přestaňte brát práci jako něco negativního, a dejte svým dětem šanci na lepší životní vzorce.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno