Kdo by nechtěl mít krásné řasy? Dlouhé a zvýrazněné řasy dokáží podpořit naše krásná kukadla, ale zároveň i ten nejpreciznější make-up dokáže naprosto pokazit a shodit špatně nanesená řasenka. Víte na jaké chyby si tedy dát při používání řasenky pozor?

Krásné řasy může mít každý – stačí to umět s řasenkou! V následujících bodech si povíme o nejčastějších přešlapech při líčení řas.

Pumpujete řasenku

Tzv. pumpování řasenky je velmi častou chybou při aplikaci. Často mají ženy tendenci zběsile pumpovat nahoru a dolů v lahvičce řasenky ve snaze nabrat na kartáček co nejvyšší množství produktu. Tak se také stane, ale není to příznivé jak pro výsledný vzhled řas, tak i pro životnost řasenky. To protože do řasenky pumpováním dostanete velké množství vzduchu a řasenka tak dříve vyschne. Za zničenou řasenku to rozhodně nestojí, protože ani takto nalíčené řasy nevypadají ve výsledku moc hezky.

Zapomínáte na dobu spotřeby

Mnoho žen přehlíží trvanlivost kosmetiky. Využít kosmetiku do poslední kapky by sice byla jistě ekonomičtější varianta, avšak ne vždy je to možné, ne vždy to stihneme do konce spotřební lhůty a používat prošlou kosmetiku rozhodně nedoporučuji. Maximálně do šesti měsíců byste se tedy měly s řasenkou rozloučit bez ohledu na to, kolik množství v ní ještě zbývá. V řasence se totiž množí bakterie a hrozí riziko oční infekce a jiných potíží.

Slepené řasy

Slepené řasy jsou naprosté líčící faux pas a nikdy to nevypadá hezky. Jak se tomuto problému vyhnout? Na vině může být hned několik faktorů. Může za tím stát stará řasenka, ale mnohem častěji je viníkem nevyhovující kartáček. Při výběru řasenky se kromě jejích vlastností dívejte tedy i na tvar kartáčku. Výrobci dělají různé typy a každému vyhovuje něco jiného, zkoušejte tedy, co bude vyhovovat vám. Dalším důvodem, proč máte místo precizního výsledku jen pár slepených řas, může být také to, že jste kartáček už nějakou dobu neotřely a hromadí se na něm stále více a více barvy. Kartáček je dobré jednou za čas očistit, např. odličovacím mlékem či vlhčeným ubrouskem. Nezapomínejte také před každou aplikací otřít přebytečnou barvu o hrdlo tubičky.

Špatné zacházení s kleštičkami

Ne každá dostala do vínku řasy jako mrkací panenka. Kleštičky jsou skvělým nástrojem, který nám toho efektu pomůžou docílit. Ovšem je to podmíněno správným používáním, v opačném případě můžete nadělat více škody, než užitku. Vždy řasy natáčejte kleštičkami ještě před jejich nalíčením. V opačném případě byste sice dosáhly hezčího výsledku, ale vaše řasy by tím velmi trpěly. Následkem takového chybného zacházení s kleštičkami se vám budou řasy lámat a vypadávat.

Špatná technika nanášení

Vždy řasenku nejprve nanes na spodní řasy a až poté vrchní, v opačném případě by se vám řasenka obtiskla na víčko. Tento postup vám ušetří hodně času a nervů s následným opravováním. Ideální je nanášet pouze dvě vrstvy – pokud to s vrstvením přeženete, dosáhnete efektu tzv. pavoučích nožiček, což není nic pěkného. Nalíčené řasy pro precizní efekt ještě pročesejte čistým kartáčkem. Můžete použít starý omytý kartáček na řasy nebo např. i zubní kartáček.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno