Většina těch šťastnějších maminek řeší spíš, jak přežít porod, ale některé z těch méně šťastných se musejí vypořádat s mnohem smutnější událostí v životě, a tou je bezesporu potrat.

Dovolte si být smutná a brečet

První fází toho, když zjistíte, že jste potratila, je určitě smutek. Možná se vám zhroutil celý svět. Těšila jste se na miminko, a to teď není a možná ani dlouho nebude. Nebraňte se slzám, prožijte svůj smutek naplno. Svěřte se lidem, kterým věříte a které máte ráda. Ti by také poznali, kdyby se s vámi dělo něco horšího (deprese apod.) a dovedli by vás k patřičnému specialistovi.

Najděte si kamarádky, které mají nebo měly podobný problém

Pomůže vám i najít si stejně „postižené“ kamarádky, protože vás nejen dokážou pochopit, ale v mnohém i utěšit a poradit. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat, jak se povedlo další těhotenství jim. Je to nepřenositelná zkušenost, a tak vám těžko může poradit a naslouchat žena, která potrat nikdy nezažila, nebo dokonce muž, který se rovněž stěží může vžít do vaší situace, i když samozřejmě partner by vám měl být oporou každopádně.

Co dělat v mezičase

Lékař vám pravděpodobně doporučí s dalším otěhotněním poněkud počkat a vy máte najednou čas navíc, který může samozřejmě bolet, ale také na něj můžete pohlížet pozitivně. Máte čas dostudovat školu, pomýšlet na povýšení v zaměstnání nebo na změnu v zaměstnání, můžete si dočíst knihy, které jste vždycky chtěla přečíst.

Nebát se

Jakmile přijde čas nových pokusů o otěhotnění, tak ačkoliv je to neskutečně těžké, snažte se být v pohodě, těšit se na nové miminko a nepřipouštět si, že by se zase něco mohlo pokazit. Užívejte si každý den, odměňujte se, stříhejte metr, kdy se má miminko narodit. Klidně si nechte předepsat nemocenskou nebo rizikové těhotenství a zaměřte se jen na to hezké, co vás čeká. Opravdu se snažte každý den si užít naplno, povídat si s miminkem apod. Velmi vám to pomůže a psychická pohoda k pohodovému těhotenství neodmyslitelně patří.

Přejeme vám ze srdce, aby se vám další těhotenství vydařilo po všech stránkách!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno