Většina těch šťastnějších maminek řeší spíš, jak přežít porod, ale některé z těch méně šťastných se musejí vypořádat s mnohem smutnější událostí v životě, a tou je bezesporu potrat.

Dovolte si být smutná a brečet

První fází toho, když zjistíte, že jste potratila, je určitě smutek. Možná se vám zhroutil celý svět. Těšila jste se na miminko, a to teď není a možná ani dlouho nebude. Nebraňte se slzám, prožijte svůj smutek naplno. Svěřte se lidem, kterým věříte a které máte ráda. Ti by také poznali, kdyby se s vámi dělo něco horšího (deprese apod.) a dovedli by vás k patřičnému specialistovi.

Najděte si kamarádky, které mají nebo měly podobný problém

Pomůže vám i najít si stejně „postižené“ kamarádky, protože vás nejen dokážou pochopit, ale v mnohém i utěšit a poradit. Na co si dát pozor, čeho se vyvarovat, jak se povedlo další těhotenství jim. Je to nepřenositelná zkušenost, a tak vám těžko může poradit a naslouchat žena, která potrat nikdy nezažila, nebo dokonce muž, který se rovněž stěží může vžít do vaší situace, i když samozřejmě partner by vám měl být oporou každopádně.

Co dělat v mezičase

Lékař vám pravděpodobně doporučí s dalším otěhotněním poněkud počkat a vy máte najednou čas navíc, který může samozřejmě bolet, ale také na něj můžete pohlížet pozitivně. Máte čas dostudovat školu, pomýšlet na povýšení v zaměstnání nebo na změnu v zaměstnání, můžete si dočíst knihy, které jste vždycky chtěla přečíst.

Nebát se

Jakmile přijde čas nových pokusů o otěhotnění, tak ačkoliv je to neskutečně těžké, snažte se být v pohodě, těšit se na nové miminko a nepřipouštět si, že by se zase něco mohlo pokazit. Užívejte si každý den, odměňujte se, stříhejte metr, kdy se má miminko narodit. Klidně si nechte předepsat nemocenskou nebo rizikové těhotenství a zaměřte se jen na to hezké, co vás čeká. Opravdu se snažte každý den si užít naplno, povídat si s miminkem apod. Velmi vám to pomůže a psychická pohoda k pohodovému těhotenství neodmyslitelně patří.

Přejeme vám ze srdce, aby se vám další těhotenství vydařilo po všech stránkách!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na