Každá druhá prvomatka básní o kurzech plavání (plavání kojenců), které se svým šesti a víceměsíčním pokladem navštěvuje. Vy zvažujete, jestli do toho jít a nejraději byste se dozvěděla všechny detaily.

Plavání kojenců je vděčná aktivita, při které si dítě zvyká na vodu, přijde do kontaktu s ostatními miminky, vy si oživíte poněkud jednotvárné dny a přijdete do kontaktu s ostatními rodiči.

Klasické kojenecké plavání v bazénu, jehož voda odpovídá standardům pro plavání miminek, můžete navštěvovat s dítětem, které má nejméně šest měsíců. Pokud se vám tak dlouho čekat nechce, existuje tzv. vaničkování, ať už u vás doma nebo v určitém zařízení. Jde o takového předskokana plavání v bazénu, kdy pod vedením instruktorky vaše miminko seznamujete s vodou a dopřáváte mu vodní radovánky úměrné jeho psychomotorickému vývoji.

Jak vybrat to správné plavání?

Pokud jste z menšího města, problémy s výběrem vám odpadají. Jestliže bydlíte ve městě, kde plavání provozuje více organizací či jednotlivců, můžete se rozhodnout podle rad kamarádek, recenzí na internetu, webových stránek, ceny, kvality služeb, nabízených časů, popř. výhod, které jiné kurzy nenabízejí, např. plavání v podvečer nebo možnosti docházet i s partnerem.

Co na kojenecké plavání budeme potřebovat?

Všechny informace by vám měli instruktoři poskytnout, každopádně nutností jsou plenky do vody nebo těsnící dětské plavky. Kromě nich pro dítě vezmete osušku, smotky na vysušení uší, olejíček, pokud už dítě přikrmujete, tak i svačinku. Vy se nezapomeňte vybavit plavkami a osuškou.

Jaké činnosti se na plavání provozují?

Většina rodičů se nejvíce těší na fotku pod vodou, kde miminko bude mít otevřené oči. Ano, pravděpodobně i na tu dojde, ale berte plavání jako zábavu pro vás i dítě a přehnaně neřešte, když zrovna vašemu dítěti se ve vodě zatím až tak nelíbí.

Každé plavání má trochu jinou úroveň, ale těšit se můžete na různá cvičení ve vodě, aktivity provázené básničkami nebo písničkami, polévání vodou a potápění, něco na styl skákání do vody, činnosti spojené s využitím vodních pomůcek jako jsou nafukovací kruhy, podložky, míčky. Vaše dítě si nenásilnou a zábavnou formou bude zvykat na polohu na břiše, na zádech i na boku, společně budete plavat. Pro miminko je přínosná také přítomnost dalších dětí.

Stojí skutečně plavání za to? Bude z toho moje miminko něco mít?

Plavání s kojenci za to stojí. Vy vypadnete z domova, prožijete s miminkem společné dobrodružství a seznámíte se s ostatními matkami. Dítě si zvykne na vodu, dostane se do zajímavého prostředí a díky vám zažije opět něco nového. Nehledě na to, že až ho příští rok vezmete na koupaliště, bude v něm doslova jako ryba ve vodě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno