Pigmentové skvrny se v dnešní době řadí mezi jedny z nejběžnějších estetických „problémů“ pleti. V průběhu života se s touto „vadou na kráse“ setkává převážná většina žen. Příčina jejich vzniku je různá. Mezi jednu z nejčastějších však patří nadměrné slunění a nedostatečná ochrana před UV zářením. V důsledku nadměrného vystavování pleti slunečnímu záření se pak jako důsledek v místě spálení objevují nevzhledné tmavší skvrnky. Mezi další příčiny vzniku se řadí genetika, hyperpigmentace, ale také hormonální změny. Pigmentové skvrnky se totiž mnohdy objevují právě v období těhotenství nebo přechodu. Tuto estetickou vadu na kráse mohou také způsobovat některé druhy kosmetický přípravků nebo léků. Za vznik pigmentových skvrn je mnohdy zodpovědná hormonální antikoncepce nebo antibiotika. Jak se před jejich vznikem ochránit?

Jako při každém druhu onemocnění, i v tomto případě platí, že nejlepší obranou je prevence. Zejména po 25 roku života byste měla dbát na dostatečnou ochranou před Sluncem a doporučuje se nevycházet na denní světlo bez ochranného faktoru SPF 50. Pakliže se u vás již pigmentové skvrny objevily, nemusíte hned sahat po drahých krémech a můžete nejprve vyzkoušet šetrnější přírodní prostředky na zesvětlení pleti.

Je důležité si uvědomit, že u přírodních léků nějakou dobu trvá, než skutečně začnete vidět výsledky. Proto je zapotřebí, abyste byla důsledná v jejich používání a především trpělivá. Mezi nejznámější přírodní bělící prostředky se řadí zcela obyčejný citrón, nebo citrónová šťáva. Aplikujte ji na místo skvrn, nechte působit 15 minut a poté důkladně smyjte. První výsledky uvidíte zhruba po prvním měsíci používání. Stejně tak lze vyzkoušet také roztok z namáčené rýže, který na pleť aplikujte obdobným způsobem. Léčbu pigmentových skvrn nezapomeňte podpořit také vnitřně – vyváženým jídelníčkem a zdravým životním stylem obecně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno