Časy, kdy ženy rodily děti ještě před dovršením dvaceti let jsou už dávno ta tam, stejně jako přílišný vliv rodičů na výběr partnera. Čím dál tím více roste trend odkládat založení rodiny až do staršího věku. Proto ženy většinou nespěchají ani na výběr toho správného partnera. Mnohdy se tak může stát, že nás v pozdějším věku zmatou biologické hodiny a jsme zkrátka natolik zaslepené touhou po rodině, že nevidíme, zda má náš současný partner předpoklady být dobrým budoucím otcem. Jaké vlastnosti byste u svého partnera měla vyhledávat, pokud uvažujete o společném miminku?

⦁ Je to „pohodář“

Jen tak ho zkrátka něco nerozhází. Bez větších obtíží přechází vaše nálady, když máte své dny, nestresuje se rozbitými věcmi, ucpaným odpadem a dalšími „běžnými“ situacemi. Pokud je schopný v napjatějších chvílích zachovat chladnou hlavu, je zřejmé, že se obdobným způsobem zachová také při obyčejných starostech spojených s výchovou dětí.

⦁ Když ho potřebujete, staví vaše zájmy před ty své

Pokud jste zrovna nemocná nebo procházíte složitějším životním obdobím, věnuje se vám prostě jen proto, že ví, že ho momentálně potřebujete. Můžete se na něj spolehnout a opřít se o něj v těžkých časech.

⦁ Pomáhá vám s chodem domácnosti

Pakliže oba pracujete, nenechává veškerou péči o domácnost na vás a snaží se vám se vším pomáhat. Je schopný vzít do ruky mop a vytřít. Když zrovna nemůžete, převezme za vás starosti s nakupováním, vařením i dalšími běžnými činnostmi.

⦁ Drží slovo

Nemusí se jednat o žádné složité životní situace, stačí, když víte, že když vám řekne, že dnes přijde brzy z práce, skutečně brzy přijde. Pokud je schopný dodržet slovo v tak obyčejných situacích, můžete si být téměř jistá, že vás nezradí ani v těch komplikovanějších.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na