Zdroj foto: envato

Lehce se může stát, že vám během karanténních opatření dojde vaše oblíbená kosmetika, třeba peeling. Je načase vyzkoušet něco z domácích surovin, protože domácí peelingy mají mnoho výhod: víte, co jste do nich dali, jsou vyrobeny z přírodních surovin, nemají v sobě žádné přídavné látky…

Na co je a jak často jej používat

Peeling je procedura k celkovému vyčištění pleti a odstranění odumřelých buněk. Naše tělo i obličej si peeling občas zaslouží, ale zase se to nesmí přehánět. Dělejte ho tak jednou za 14 dní, peeling těla můžete častěji.

Jak peeling provádět

Provádějte jej krouživými pohyby a v obličeji postupujte od středu obličeje směrem k jeho okrajům. Tělový peeling provádějte také krouživými pohyby od horních partií k dolním.

Z čeho se skládá

Domácí peeling na obličej by se měl skládat z cukru nebo třtinového cukru, olivového oleje a nějaké bylinky či esence. Na tělo je vhodný vyrobit z cukru a oleje. Na hrubé nožky je nejlepší vyrobit z mořské soli a oleje a přidat nějaké bylinky.

Zdroj foto: pixabay

Peeling na mastnou pleť

Mastnou pleť můžete ošetřit peelingem častěji než suchou, doporučuje se tak jednou za 5 dní. Ideální peeling pro mastnou pleť je vyroben z třtinového cukru, olivového oleje a pár kapek tea tree oil. Všechny suroviny smícháme a naneseme na obličej, krouživými pohyby masírujeme, pak můžeme nechat ještě chvíli působit. Nakonec smyjeme vlažnou vodou a pleť ošetříme hydratačním krémem.

Peeling na suchou pleť

Na suchou pleť vyzkoušejte peeling s levandulí. Opět si připravte cukr, olivový olej a sušenou levanduli. Všechny suroviny důkladně smíchejte. Krouživými pohyby aplikujte na obličej. Smyjte vlažnou vodou a pleť ošetřete krémem na suchou pleť.

Zdroj foto: pixabay

Peeling na nohy

Smíchejte hrubou mořskou sůl s olivovým olejem a přidejte sušenou bylinku (levanduli, tymián, sypaný zelený či černý čaj). Bylinky můžete nahradit i esenciálními oleji. Ošetřete hrubou kůži nohou a nohy pak ošetřete vhodným krémem na nohy.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno