Není nic krásnějšího, než najít si čas se svými nejbližšími na pečení vánočního cukroví. Pečení s dětmi bezesporu přináší nové výzvy, je potřeba více času a více plánování činností, ale určitě si to společně užijete.

Dostatek času

Na pečení cukroví myslete včas a udělejte si na něj dostatek času. Nemá cenu začít péct cukroví v 7 hodin večer anebo mezi děláním domácích úkolů. Můžete zvolit všední odpoledne, kdy dítě nemá žádný kroužek a vy si můžete dovolit skončit v práci o něco dříve. Anebo ponechat společné pečení na některý z adventních víkendů.

Těsto zaděláme spolu

Děti by měly vědět i to, z čeho se skládá těsto (mouka, tuk, cukr), takže je nechte odvažovat suroviny, popřípadě zadělávat těsto. Nebojte se nepořádku, kuchyň pak můžete uklidit v rámci předvánočního úklidu.

Jednoduché tvary

Pro děti volte jednoduché tvary, které mohou například vykrajovat. To je obvykle baví. Pokud se ale rozhodnete vyrábět vanilkové rohlíčky, i to můžete zvládnout, když třeba necháte dětem vytvářet větší rohlíčky, než jste většinou zvyklí.

Klidně větší cukroví

Stejně tak ostatní cukroví nemusí být droboučké, ale klidně zvětšíme všechny tvary, aby se s nimi dětským ručičkám dobře pracovalo. Ostatně když potom všechny druhy naskládáte na misku nebo talíř, uvidíte, že i velké tvary dokážou vykouzlit tu pravou vánoční atmosféru.

Zdobení plné fantazie

To, co děti baví asi úplně nejvíc, je bezesporu zdobení. Nechte je zdobit podle vlastní fantazie. Nakupte společně různé barevné kuličky a sypání a alespoň jeden druh cukroví nechte zcela v režii vašich dětí. Rády se potom pochlubí na vánoční besídce ve školce či ve škole.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno