Pro majitelky suchých vlasů může být opravdu komplikované dopřát jim to, co potřebují. V opačném případě je nepotěší jejich vzhled, který je bez lesku, vlasy se zdají být šupinaté, hrubé, jsou nepříjemné na dotyk a obtížně se upravují. Suché vlasy bývají často vlnité, jejich konce se snadno třepí. Na co se tedy zaměřit, aby to bylo k jejich prospěchu?

Méně je někdy více

I když chcete pro své vlasy to nejlepší, někdy jim příliš zásahů spíše škodí, než prospívá. V případě suchých vlasů se snažte omezit na minimum fénování, kulmování a žehlení. Pokud je již musíte sušit fénem, volte chladný vzduch. Před úpravami pomocí tepla vlasům předem vždy dopřejte přípravky, které je ochrání před devastujícími důsledky. Na trhu je k dispozici velké množství přípravků poskytujících různý stupeň termoochrany.

Snažte se omezit i časté barvení vlasů chemickými barvami. Zvláště násilné odbarvování na nich zanechává další škody. Pokud přece jen toužíte po jiné barvě než je vaše vlastní, nebo chcete zakrýt šedivé vlasy, nechte se obarvit u kadeřnice kvalitními přípravky. Zkusit můžete i barvení pomocí přírodních barev (různé bylinné směsi, henna). U těchto barev obvykle není možné zesvětlit vlastní barevný odstín, někdy bývají obtíže se zakrytím šedin.

Mytí pouze dvakrát týdně

Jako drastický zásah pro vlasy chápejte i jejich mytí. Zvláště pokud máte suché konečky vlasů, nesnažte se je často drhnout šampónem. Zcela dostačuje, pokud šampon při mytí nanesete k pokožce hlavy, kde provedete krátkou masáž, a pak již jen vytvořenou pěnu necháte stéct po vlasech až do jejich konců. Mytí omezte na maximálně dvakrát v týdnu.

U suchých vlasů je nutné po mytí použít vhodný kondicionér. Zde již na naneseném množství šetřit nemusíte a nechte jej působit dostatečně dlouho. Na trhu jsou i leave-in kondicionéry, které se z vlasů neoplachují.

Další blahodárná péče

Svým vlasům můžete prospět i další péčí. Hodí se jednou za čas jim dopřát olejový zábal. Stačí do nich před mytím vetřít některý z kvalitních rostlinných olejů (olivový, kokosový, arganový). Aplikujte jej zejména na suché konečky vlasů a nechejte působit (klidně i přes noc). Vlasy poté pečlivě umyjte a upravte dle svých požadavků. Můžete vyzkoušet i masky na vlasy, které jsou k dostání v drogeriích nebo v lékárnách.

Věnujte pozornost zejména koncům vlasů. Ty bývají často přesušené, roztřepené. Berte v úvahu, že stěží zacelíte nějakým přípravkem již výrazně roztřepené konce. Zde opravdu vsaďte spíše na nůžky. Nechejte si vlasy pravidelně zastřihovat od kadeřnice. Samozřejmě, můžete se tohoto úkolu zhostit i sami – jen si na to pořiďte kvalitní kadeřnické nůžky, jinak byste na vlasech napáchali spíše škodu.

 

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno