Zdroj foto: pixabay

Léto za dveřmi, žabky v předsíni, ale vaše nohy nejsou tak reprezentativní, jak byste si představovala. Správná péče o nohy není jen cestou k podtrhnutí jejich krásy, ale také nutnost, jak se našim nohám odměnit za jejich každodenní námahu. Věnujete se svým nohám tak, jak si zaslouží?

  • Koupel

Každý den si nohy pořádně umyjte a nezapomínejte ani na oblast mezi prsty. Před navléknutím ponožek nohy pořádně osušte, jinak se vám na nich mohou tvořit plísně.

  • Peeling

Jednou týdně při koupeli odstraňte zrohovatělou kůži na chodidlech pemzou. Poté nohy namažte peelingovým krémem, nechte pár minut působit a opláchněte.

  • Hydratace

Celé dolní končetiny několikrát do týdne po koupání namažte hydratačním krémem. Zbavíte se tak šupinaté kůže. Při holení používejte kvalitní žiletky a jemné gely na holení. Najděte, co vyhovuje konkrétně vašim nohám.

  • Nehty

Upravené nehty na nohách dělají zázraky. Proto nehty pravidelně stříhejte a pilujte. Při nanášení laku si dejte záležet. Pokud nemáte čas nalakované nehty udržovat, raději si je nelakujte.

Zdroj foto: pixabay
  • Materiály

Pečlivě si vybírejte ponožky a boty. Vsaďte na přírodní materiály, i když se to nemusí líbit vaší peněžence. Obuv upřednostněte zdravou. Nohy máte jen jedny a kvůli trendům si je určitě deformovat nechcete.

  • Masáž

Čas od času si zaslouží pořádnou masáž. Můžete si ji klidně provést sama nebo třeba požádejte partnera. Před masáží chodidel je dobré jim dopřát několik minut ve střídavě teplé a studené vodě. To je pro nohy osvěžující.

  • Nohy na volno

Našim nohám nejvíce prospívá, když větrají. Proto jim dopřejte čerstvý vzduch, kdykoliv je to možné. Máte-li příležitost, choďte v přírodě naboso. Tím posilujete nožní klenbu a přirozeně obrušujete kůži.

Trpíte-li na kožní problémy jako jsou bradavice, kuří oka, nebo máte potíže s nehty, nestyďte se navštívit odborníka, ať už lékaře či pedikérku. Zasloužíte si cítit se krásná a sebevědomá a nohy udělají větší dojem, než si myslíme, zvlášť v létě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno