Trpí jí děti i dospělí a můžete se s ní narodit nebo i získat. Řeč je o alergii na prací prostředek. V následujícím článku vám poradíme, jak se jí můžete vyhnout. Kromě návštěvy lékaře pomůže i prevence.

Jaké jsou projevy alergie?

Pokožka, zejména ta dětská, je často mimořádně citlivá a stejně tak může reagovat i na různé chemické látky, parfémy nebo fosfáty. Ty nejednou obsahují nejen prací prášky a gely, ale i mnohé aviváže. Víte, jaké jsou nejčastější příznaky alergie? Netrpíte ní náhodou i vy?

Mezi nejhlavnější příznaky alergie na prací prostředek nepochybně patří právě zarudlá pokožka. Tu mohou v některých případech pokrývat malé bolestivé puchýřky, ale ničím ojedinělým nejsou ani velké červené fleky po celém těle. Existují však i případy, kdy pokožka zůstává bez jakéhokoliv výrazného estetického projevu, ale naopak výrazně svědí.

Věděli jste, že na nevhodný prací prostředek nemusí reagovat jen pokožka? Přesně tak. Existují lidé, jejichž tělo reaguje na alergickou reakci například rýmou, slzením očí nebo dokonce žaludečními problémy. Zde je třeba také upozornit, že u dětí probíhají alergické reakce mnohem prudší než to je u dospělých.

Návštěva u lékaře je nezbytná

Pokud se u vás objeví některé ze zmíněných alergických projevů, měli byste nutně navštívit svého lékaře. Při akutní alergické reakci u dětí se to například řeší speciálními kapkami na předpis, díky kterým bude váš mrňous za pár dní ve formě. Tedy alespoň za předpokladu, že pokožka již nebude docházet ke kontaktu s prádlem, která byla vyprané v pracím prášku, který jí způsobil alergickou reakci.

Prevence je základ

I když se dá alergie potlačit používáním správných léčiv, nejvhodnější je právě prevence. Pokud se u vás nebo vašich nejbližších objeví příznaky alergie na prací prášek, okamžitě jej přestaňte používat. Na trhu existuje obrovské množství pracích prášků, které neobsahují zbytečnou chemii, a tím pádem jsou výrazně šetrnější k pokožce.

Náš tip: Kromě kvalitních pracích prášků byste rozhodně měli sahat i po kvalitních materiálech. I ty totiž mohou stát za vašimi alergiemi. Že jsou takové kousky drahé? Vůbec to tak nemusí být. Stačí, když víte, jak nakupovat výhodně. A právě k tomu vám pomohou slevové kupóny a kódy. Vyzkoušejte slevový kód Zalando nebo slevový kód About you a nakupujte výhodně.

V rámci prevence dokonce můžete prádlo po vyprání ještě několikrát vymáchat v čisté vodě, jelikož pokožku dráždí právě zbytky pracích prášků, které se zachytí na tkaninách. Speciální prací prášky se přitom doporučují používat i při miminkách do jednoho roku života, následně tento prášek můžete vyměnit za prášek, který je určen pro lidi s alergií a citlivou pokožkou.

—————–Komerční článek—————–

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno