V momentě, kdy už nám „dávno není 20“ a máme za sebou několik povedených ale také méně povedených vztahů, je přirozené, že pro nás nalezení vhodného partnera začíná být čím dál tím složitější. Všichni si s sebou totiž neseme určitá emoční zranění z předchozích vztahů, na jejichž základě si utváříme představy o vztahu následujícím. Máme proto tendenci nové partnery hodnotit s ohledem na naše zkušenosti z minulosti, což zpravidla bývá tím největším „zabijákem“ každého potencionálně dobrého vztahu. Jakým způsobem se odpoutat od minulosti a dát si příležitost znovu vybudovat krásný vztah?

⦁ Budujte důvěru

Ne nadarmo se říká, že důvěra je základem každého vztahu. Pokud mezi partnery chybí nebo je narušená důvěra, vztah mezi nimi v podstatě nikdy nemůže stoprocentně fungovat. Pokuste se na ní tedy pracovat, budovat ji a v žádném případě v druhém partnerovi nevzbuzovat pochybnosti, které by mohly důvěru narušit. Pakliže si vy nebo váš partner nesete problémy z této oblasti z předchozích vztahů, mluvte o nich a probírejte je. Vždy se pokoušejte dělat vše pro to, aby abyste se oba ve vztahu cítili dobře a partner o vás nemusel pochybovat.

⦁ Mluvte o problémech

Snad v každém vztahu dříve nebo později vyplynou na povrch nepříjemnosti a problémy, které bude potřeba řešit. Pokuste se nenechávat takové situace zacházet příliš daleko a raději mluvte o tom, co vám vadí už v momentě, kdy podobná situace nastane. Pamatujte si také, že váš partner vám není schopný číst myšlenky, a proto vždy zcela konkrétně popište problém, který řešíte.

⦁ Probírejte spolu svou minulost

V neposlední řadě je také důležité hovořit o předchozích vztazích, a především pak o problémech v nich a důvodech jejich ukončení. Můžete tak snadno předcházet nepříjemným situacím, kterým byste dříve nebo později museli čelit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno