V momentě, kdy už nám „dávno není 20“ a máme za sebou několik povedených ale také méně povedených vztahů, je přirozené, že pro nás nalezení vhodného partnera začíná být čím dál tím složitější. Všichni si s sebou totiž neseme určitá emoční zranění z předchozích vztahů, na jejichž základě si utváříme představy o vztahu následujícím. Máme proto tendenci nové partnery hodnotit s ohledem na naše zkušenosti z minulosti, což zpravidla bývá tím největším „zabijákem“ každého potencionálně dobrého vztahu. Jakým způsobem se odpoutat od minulosti a dát si příležitost znovu vybudovat krásný vztah?

⦁ Budujte důvěru

Ne nadarmo se říká, že důvěra je základem každého vztahu. Pokud mezi partnery chybí nebo je narušená důvěra, vztah mezi nimi v podstatě nikdy nemůže stoprocentně fungovat. Pokuste se na ní tedy pracovat, budovat ji a v žádném případě v druhém partnerovi nevzbuzovat pochybnosti, které by mohly důvěru narušit. Pakliže si vy nebo váš partner nesete problémy z této oblasti z předchozích vztahů, mluvte o nich a probírejte je. Vždy se pokoušejte dělat vše pro to, aby abyste se oba ve vztahu cítili dobře a partner o vás nemusel pochybovat.

⦁ Mluvte o problémech

Snad v každém vztahu dříve nebo později vyplynou na povrch nepříjemnosti a problémy, které bude potřeba řešit. Pokuste se nenechávat takové situace zacházet příliš daleko a raději mluvte o tom, co vám vadí už v momentě, kdy podobná situace nastane. Pamatujte si také, že váš partner vám není schopný číst myšlenky, a proto vždy zcela konkrétně popište problém, který řešíte.

⦁ Probírejte spolu svou minulost

V neposlední řadě je také důležité hovořit o předchozích vztazích, a především pak o problémech v nich a důvodech jejich ukončení. Můžete tak snadno předcházet nepříjemným situacím, kterým byste dříve nebo později museli čelit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na