Zejména na podzim a v zimě jsou naše vlasy sužovány extrémními výkyvy teplot a počasí. Musejí snášet mráz, zimu, déšť, vítr a k tomu navíc čepice a lyžařské helmy apod. Nemyslíte, že si tedy naše vlasy zaslouží o něco víc péče? A díky domácím balzámům z kvalitních surovin je nebudeme zbytečně zatěžovat žádnou chemií.

Balzám pro suché vlasy

Máte-li vlasy příliš suché, pak jim zima skutečně nepřidá. Pomůže vám ale, když si 2x týdně aplikujete olejový zábal na vlasy. Použijte kvalitní olivový, mandlový, meruňkový či kokosový olej, zahřejte jej na teplotu podobnou teplotě vašeho těla a naneste do vlasů. Překryjte igelitovým sáčkem a nechte 20 minut působit. Poté smyjte teplou vodou anebo umyjte vlasy běžným způsobem.

Balzám pro mastné vlasy

Ačkoliv se to zdá jako protimluv, základem pro balzám na mastné vlasy je také olivový olej. Do cca 2 lžic olivového oleje však přidáme ještě 5 kapek oleje tea tree oil a šťávu z půlky citronu. Naneseme na umyté vlasy, necháme 20 minut působit a smyjeme vlažnou vodou.

Balzám na vlasy proti lupům

Hrst sušených nebo čerstvých kopřiv nakrájíme nadrobno a smícháme se 2 lžícemi tvarohu (nejlépe plnotučného). Naneseme na vlasy a necháme působit až 30 minut. Poté smyjeme vlažnou vodou. Podobnou masku vytvoříme, nahradíme-li kopřivy sekaným rozmarýnem.

avokádo na objem vlasů

Balzám pro zvýšení objemu vlasů

Nejste-li spokojeny s objemem vašich vlasů, smíchejte dužinu z jednoho avokáda, 1 lžíci medu a pár kapek olivového oleje. Vznikne vám maska, kterou můžete nanášet až 2x týdně, nechat 20 minut působit a poté vlasy běžně umýt. Výsledek by se měl dostavit cca po jednom měsíci používání.

Balzám pro blondýnky (anebo na zesvětlení vlasů)

V tomto případě budete potřebovat 3 lžíce medu, šťávu z 1 citronu a několik lžic odvaru z heřmánku. Suroviny smíchejte, aby vznikla konzistence masky, naneste na mokré vlasy a nechte cca 20 minut působit. Poté smyjte vlažnou vodou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno