V době, jako je dnes, která je plná sebejistých lidí, kteří se stále ženou za úspěchem, je důležité, abyste ve svých dětech pěstovala určitou dávku vděku, ale také skromnosti. Sebejistota je v určitých oblastech bezesporu klíčová a napomáhá dětem být průbojnější v kolektivu a v budoucnu také ve škole nebo v zaměstnání. Na druhou stranu vděčnost a skromnost dětem napomůže být v životě šťastnější. Proč? Není totiž nic vzácnějšího a důležitějšího než čirá radost ze života a z maličkostí. Přiveďte děti k takovému stavu a nenechte je zatrpknout v kruhu materiálních věcí. Jak to udělat?

Uberte od materiální motivace

Říká se, že úplně nejhorším motivátorem jsou materiální věci. Nejen, že učí děti vyjednávat, ale dává jim zároveň do rukou neskutečnou sílu. Děti vědí, že když budou chtít, s trochou úsilí mohou získat cokoliv. Navíc je učíte soustředit se na materiální životní radosti, což jim později v životě pravděpodobně způsobí velké potíže. No uznejte, kdy jste vy sama měla naposledy z nějaké věci radost delší dobu než týden?


Zaměňte předmět motivace

Místo materiálních věcí směřujte děti k obyčejným radostem. Motivujte je zážitky, výlety a rodinnými akcemi. Učte je bavit se a trávit svůj volný čas zajímavým způsobem.

Buďte příkladem

I vy sama, pakliže jste vězněm materiálních potěšení, buďte více přítomná v současném okamžiku a naučte se radovat se z maličkostí. Vnímejte radost svých dětí a ponaučte se z nich. Vzájemně se inspirujte a jděte dětem tím nejlepším možným příkladem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno