Co považujeme za nevěru, a co jsme schopné odpustit, nebo přejít bez mrknutí oka, ve velké míře závisí na našich představách o vztahu a také předchozích zkušenostech. Co je pro někoho nepřijatelné, další vůbec nekomentuje. Nedávný výzkum jedné z texaských univerzit ale dokazuje, že nevěra mezi partnery má vždy alespoň jeden z těchto rysů: zatajování, emocionální angažovanost, anebo fyzický kontakt. Jaké jsou nejčastější formy nevěry?

Fyzický kontakt s jinou osobou

Do první skupiny nevěry spadá fyzický kontakt s jinou osobou. Snad všechny se shodneme na tom, že zejména ve spojení s určitým druhem tajností, se jednoznačně jedná o nevěru. Rozdíl tkví ale v tom, kolik jsme my osobně, nebo náš partner, schopni snést. Zatímco pro někoho je normální objetí nebo políbení jiné osoby v pořádku, další nesnese ani náznak jakékoli fyzcké blízkosti.


City, které chováme k člověku mimo náš partnerský vztah

I druhá skupina je svým významem vcelku jasná. Pakliže se zamilujeme, třeba jen platonicky, do jiné osoby, většina lidí bude tento způsob chování vnímat jako nevěru. Přiznejme si ale, že zejména v dlouhodobých vztazích může být takováto nevěra nevyhnutelná. Otázka je, zda je to do jisté míry v pořádku, pakliže nepřekročíme hranice a nerozhodneme se lásku uvést v praxi.

Představy

I představy jsou v očích některých lidí vnímány jako jasný důkaz nevěry. Zatímco pro někoho mohou být zcela neškodným zpestřením sexuálního života se stálým partnerem, další se rozhodne uvést své představy do praxe.

Kontakt přes sociální sítě

Toto je poměrně nová forma nevěry, která je taktéž v mnoha případech rozporuplná. Nevěra může pro někoho být nezávazné chatování s kamarádkou a pro dalšího jde o nevěru teprve v momentě, je navázán kontakt se sexuálním podtextem.

A co všechno jste schopná snést vy? Kde jsou vaše hranice?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2 KOMENTÁŘE

  1. Hranice mé jsou tehdy překročeny , když přestane fungovat všímavost,telefon hluchý,projde se přede mnou s jinou,po odpustku to udělá znovu a znovu , rok se neozve ,kašle na vaše narozeniny a svátek či vánoce,dá přednost rodičům a známí,omezí sex jednou v roce na vánoce a žvaní o mám tě rád ,což je lhaní.Pak se stáhnu ze scény a nebudu žebrat.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno