milenci

Jakmile dojde na téma nevěra, většina žen nekompromisně prohlašuje „Když podvede, je konec!“

Ale realita nebývá tak jednoduchá. Když se něco takového stane, většinou s námi emoce cloumají sem a tam – jednou nenávist, potom zase láska, šok, zoufalství, vina, je to jako na houpačce. A udělat nějaký krok s takhle zaplavenou hlavou je těžké – nevíme, zda se opravdu chceme rozejít a nebo je nějaká šance, že se přes to přeneseme. Potřebujeme si utřídit myšlenky.

Já říkám, že nevěra vždy nemusí znamenat konec. Můžeme to vzít, jako zkoušku vztahu a pokusit se na něm zapracovat.

rozchod

Dejte si čas

Je to sice těžké, ale bezprostředně po zjištění si naordinujte čas. Zapomeňte na scény, křik a dramatické vyhazování oblečení z okna. Dopřejte si trochu času, který vám dá odstup a přemýšlejte o vašem vztahu o samotě. A pokuste se odpovědět si na základní otázku: Stojí vám váš vztah za to ještě bojovat? Jednat začněte až s chladnou hlavou.

Promluvte si, ale nechtějte podrobnosti

Pokud jste se rozhodli, že vám to za to stojí, je čas si promluvit. Možná máte pocit, že dokud nezjistíte kdy, kde, co všechno se stalo, co si u toho povídali a další možné i nemožné podrobnosti, tak nebudete mít klid. Opak je ale pravdou. Nechtějte znát detaily, protože si tu situaci budete umět lépe vyobrazit v mysli a to je cesta do pekel. Naopak se spokojte se zjištěním základních informací a pokud chcete vztah zachránit, tak se nyní snažte přestat myslet na nevěru, která je důsledek a zaměřte se na její možné příčiny, na kterých budete muset jako pár zapracovat.

Trpělivost

Nyní je trpělivost to, co budete nejvíce potřebovat. Po tom, co si promluvíte a bude řečeno všechno, co je potřeba, už se k tomu nikdy nevracejte a v žádném případě to nevytahujte při hádce. Ničemu to nepomůže – právě naopak. Udělejte za vším tlustou čáru a pracujte na obnovení důvěry k partnerovi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno