Možná nepotřebujete hned zítra dostat zásnubní prstýnek, ale je dobré vědět, zda váš partner touží po rodině a jestli s vámi vidí společnou budoucnost. Tohle jsou náznaky, kdy poznáte, že ještě nenadešel ten pravý čas na vážný vztah!

Je nespolehlivý

Když má zrovna chuť a náhodou čas, není problém, aby vám pomohl. Ale pak vám to také náležitě často připomíná. Když se mu to nehodí, klidně vás nechá ve štychu. A vůbec mu to nevadí! S největší pravděpodobností, když mu teď zavoláte, tak vás klidně nechá stát s rozbitým autem na kraji silnice. Přijde vám, že tento muž je vhodný pro budoucnost? Přítel by vám měl být nablízku kdykoli. Nejen ve chvílích, kdy vás nic netrápí a cítíte se šťastně. V momentech, kdy vám budou padat starosti na hlavu, by měl být první, komu se svěříte.

Je to profesionální vymlouvač

Ve vztahu je nejdůležitější upřímnost. Když se mu zrovna chce jít s přáteli na fotbal nebo prostě zůstat sám doma, je lepší, aby vám to řekl na rovinu, než aby si vymýšlel tisíc výmluv okolo, proč zrovna nepřijde na rande. Někteří muži raději vymýšlí lživé výmluvy v momentech, kdy to vlastně není vůbec potřeba a za čas se ve svých lžích začnou sami utápět.

Ve vztahu je také nutné najít kompromisy. Umí to ten váš? Pokud ano, vysvětlete mu, že není dobré být pohodlný a užívat si s druhým jen v momentě, kdy se mu to hodí. Je nutné a žádoucí, aby s vámi byl i v případě, kdy by se viděl nejraději u sklenice piva s kamarády. Pokud už má domluvené jiné plány, je k vám fér, aby vám to řekl narovinu.

Nic důležitého vám neřekne

Jste přesvědčená o tom, že mezi partnery musí být na prvním místě komunikace. A to je správně! Bez toho, aniž by spolu dva lidé mluvili, nemůže fungovat žádný vztah. Někdo toho namluví víc, někdo míň, ale to podstatné si říct musíte. Stejně tak si musíte říkat své plány a přání. Problém nastává, když vy se ptáte a on se o vás nezajímá, popřípadě dostanete na jasnou otázku vyhýbavou odpověď. Takový muž nemá moc potřebu, prohlubovat s vámi vztah.

Nemluví s vámi o společné budoucnosti

Nejjasnější a asi nejbolestivější ukazatel toho, že to s vámi nemyslí až tak vážně, jak sám tvrdí, je to, když s vámi o společné budoucnosti jednoduše nemluví. Sám od sebe nechce jet na zimní dovolenou a už vůbec nechce přemýšlet o tom, zda koupit lístky na váš oblíbený muzikál, který se bude konat až za půl roku. Při plánování akce na několik měsíců dopředu už se ošívá a dává jasně najevo, že ho podobnými akcemi stresujete. Pokud je tenhle model jasným ukazatelem na vašeho partnera, věřte, že se tenhle přístup jen tak změní.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na