Partner vás podvedl. Jak moc je vztah poznamenaný a jak zvládnout emoce tak, abyste k němu opět získala důvěru? Zahýbání není správné. Ale co dělat, když už si touto zkouškou vztah prochází?

Nevěru řeší poradci každý den

Nevěra je nejčastějším problémem, se kterým se setkávají vztahoví poradci. Je možné se s nevěrou vypořádat, když nás v každém podobném článku straší věta typu: „Zahne jednou, zahne znova?“ Po nevěře zůstává zlomené srdce a velmi narušená důvěra, ale někdy má vztah přece jen šanci na záchranu. Za to pak vděčí ten, co podváděl, protože má doma partnera, který ho skutečně miluje.

Jak se k nevěře staví věda

Nevěra se stává hledáčkem vědců už od nepaměti. Jejich závěry ty z nás, které jsou věrné, nepotěší. Podle roku staré studie z Denveru sice neplatí stoprocentně, že se nevěrník může napravit, ale u podvádějícího vzniká až třikrát větší šance, že se nevěry dopustí později znova, než tomu bývá u partnera věrného. Samozřejmě existuje celá řada aspektů, vedoucí podvádějícího k jeho činům a existuje celá řada opileckých vztahů na jednu noc, nemající žádný další trvání. Takoví jedinci obvykle už nikdy svého milovaného partnera nepodvedou.

Bylo to naplňující?

Jednoduchá a asi nejdůležitější otázka pro podvádějícího: „Líbilo se ti to?“ Pro většinu dotázaných, kteří své partnery podvádějí, je nevěra tak těžké břemeno, se kterým ani oni sami nevědí, jak naložit. Takoví lidé nemají sebemenší chuť něco podobného opakovat, a to ani za cenu, že by v ten daný okamžik zažili dosud nepopsatelné pocity. Pozor ale na ty muže, které nevěra doslova baví. Pokud máte doma partnera, který si brousí zuby na každou kratší sukni. Takový muž miluje adrenalin, že se jeho chování může partnerka dozvědět. V tomto případě jste v pasti. Takoví muži s nevěrou nikdy nepřestanou. Člověk se totiž rád věnuje věcem, které ho baví a ani nevěra není bohužel výjimkou.

Jak se nevěrník staví ke vztahům

Pokud máte doma partnera, který je rodinný typ, miluje své zázemí a chce mít dům plný dětí, dívá se na nevěru jinak než ten, který je přelétavý a neudrží se ve vážnějším vztahu déle jak půl roku. Lidé se často dopouštějí chyb a nevěra může být z nejpodstatnějších životních lekcí. Většina těch, kteří zaklopýtnou, se naštěstí dostanou zpět na správnou kolej a partnerský život ustojí.

Jaké jsou typy nevěry

Pro nevěrníka existuje celá řada způsobů nevěry. Například úlet, který trvá jednorázově, je něco diametrálně jiného, než když vás muž opakovaně podvádí, ať už s jednou nebo s více ženami. Pokud si partner libuje v tom, že má doma manželku a v kanceláři milenku, pak trpí s největší pravděpodobností symptomem hluboce zakořeněného dysfunkčního vzorce chování ve vztahu. S takovými jedinci si neporadí ve většině případů ani odborníci v partnerských poradnách.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno