Nemusíte být zrovna shopaholička, ale jednou za čas na nákup prostě vyrazit musíte. Pokud máte dítě nebo více dětí, je to výzva, která se rovná výzvě k pokoření Amazonského pralesa. Ovšem, když víte jak na to, zvládnete obojí!

Vezměte dítěti/dětem jejich oblíbenou hračku

Každé dítě má svého mazlíčka, se kterým si vydrží hrát i dlouhé hodiny. Nezapomeňte jim tedy jejich oblíbence vzít s sebou. Docela malé batole si vyhraje i s řetízkem na nákupním košíku.

Dovolte dítěti/dětem, aby si koupily nějakou drobnost

Rozhodně vás nenavádíme k tomu, abyste dětem koupili vše, na co si ukážou, ale jednu drobnost, třeba sladkost nebo exotické ovoce, to je docela dobrým důvodem k tomu, aby se na nákup těšily.

Nechte děti nakupovat samy

Jestliže jsou děti již ve věku předškoláků a mladších školáků, dejte jim vlastní seznam (předškolákům třeba malovaný), aby nakoupily, co je potřeba. Uvidíte, že s vámi budou jezdit nakupovat rády, protože se samy mohou realizovat a připadat si důležitě. Stejně tak můžete nechat děti vykládat nákup u pokladny, nebo ty větší dokonce zaplatit – budou si tak nenásilnou formou procvičovat matematiku.

Hledejte nejvýhodnější nákup

S většími dětmi taky můžete hledat, co je výhodnější koupě – jestli 20 dkg sýra za 50 Kč, nebo 50 dkg sýra za 110 Kč? A kolik stojí jeden jogurt, když celé balení po 6 kusech stojí 42 Kč?

Nenásilně je učte

Kromě samotného nakupování a peněz můžete děti nenásilně učit barvy (např. u ovoce a zeleniny), ale také tvary, vůbec druhy ovoce a druhy zeleniny, co se vyrábí z mléka (máslo, sýr, smetana, tvaroh, jogurt…). Takové učení je bude bavit víc, než když si to samé budete povídat „jenom“ s knížkou.

Takže hurá na nákupy a užijte si je i s dětmi!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na