Zdroj foto: pixabay

V poslední době jste nejspíš zaznamenala radikální nárůst sušiček v domácnostech vašich kamarádek. A pozvolna jste začala pociťovat, že dalším pyšným vlastníkem sušičky byste měla být právě vy. Jak se tedy se sušičkou žije?

Sušička je zázrak. Skoro stejně velký zázrak jako pračka a někteří dokonce váhají, jestli ve své magické moci nepředčí myčku. Tak či onak, fakta zůstávají. Dáte do ní prádlo mokré, vytáhnete ho suché.

Naturalistický popis pro začátečníky

Pro méně technické dámy shrňme základní informace. Sušička na prádlo je spotřebič o něco větší než pračka, kterému u většiny typů stačí k úspěšnému fungování pouze elektřina. Do sušičky vložíte mokré prádlo, zapnete ji a jdete si po svých. Po zhruba dvou až třech hodinách vytáhnete prádlo suché. Sušička má nádobku, ve které se shromažďuje voda, tu jednoduše po skončení cyklu vylijete. Po každém sušení byste také měla vyčistit filtr, což je jednoduše odnímatelná plastovo-textilní součástka, která zachytí veškeré nečistoty z prádla.

Zdroj foto: pixabay

Výhodou sušičky je, že nemusí nutně stát v koupelně, takže pro ni můžete najít místo prakticky kdekoliv, jen je třeba brát v úvahu hlučnost sušičky. Máte-li sušičku a pračku od stejné značky, je dost možné, že seženete nástavec, sušičku postavíte na pračku, a tím ušetříte místo.

Zajímavostí je, že sušičku během sušení můžete pozastavit, otevřít, prádlo zkontrolovat, a potom klidně v sušení pokračovat.

Pračka se sušičkou v jednom?

Možná si říkáte, že nejlepší by bylo pořídit si pračku se sušičkou v jednom. Ano, možné to je, a existují spokojení vlastníci, ale obecně se doporučuje mít pračku a sušičku zvlášť. Pokud vlastníte spotřebiče dva, sice neušetříte místo, ale ušetříte energii a čas (málokdo si uvědomuje, že pračka se sušičkou může buď prát, nebo sušit, takže péče o prádlo zabere mnohem více času). Pokud se o tuto problematiku zajímáte více dopodrobna, mohl by vám být nápomocný samostatný článek o výběru pračky se sušičkou na prádlo, kde jsou detailně rozebrány všechny důležité specifikace.

Vyndám prádlo skutečně suché?

Dá se říct, že ano. Brzy zjistíte, které sušící programy mají smysl a odvedou svou práci dobře. Pro jistotu ale počítejte s tím, že gumy od kalhot a záhyby bodyček někdy nemusí být tak suché, jak byste ocenila.

Jak je to s žehlením?

Existují dva tábory. Některé ženy tvrdí, že když máte sušičku, nemusíte prádlo žehlit, druhé mají pocit, že sušička žehličku rozhodně nezastoupí. Pravda je uprostřed. Hodně záleží na značce a typu sušičky. Pokud jste ovšem na žehlení pedant, sušička vás asi tak úplně nenahradí.

Má to smysl?

Ve stručnosti? Bez sušičky se dá žít. Ale neznám žádnou majitelku sušičky, která by její koupě litovala.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno