Univerzální seznam pomůcek zřejmě neexistuje a každá paní učitelka vám nejspíš pošle svůj vlastní podle toho, co přesně hodlá se svými svěřenci dělat třeba během výtvarné výchovy. Nicméně na něco se můžete připravit již předem a tipy, jak nakoupit, se vám budou hodit i během školního roku.

Nemá cenu obcházet dopředu nabídky obchodních řetězců

Reklama, která již od konce července hlásá, že prázdniny končí a škola se blíží, se ve vás jen snaží vyvolat planý poplach. Věci, které nakoupíte za rádoby „nízké“ ceny, možná ani nebudete potřebovat. Nenechte se zlákat, zachovejte chladnou hlavu a užívejte prázdnin a dovolené.

Vyčkat na seznam od paní učitelky

Vyplatí se počkat na oficiální seznam od vaší paní učitelky. Určitě tam budou věci do třídy (kapesníky, papír na kopírování), seznam věcí na tělocvik (cvičky do tělocvičny, sportovní obuv na ven, tričko, kraťasy, tepláková souprava), seznam věcí na psaní a češtinu (pero, tužky, ořezávátko, podložky, sešity), matematiku (mazací tabulka, sešity, kružítko), výtvarnou výchovu (vše od pastelek, přes vodovky, voskovky, tempery, štětce až po redispera a tuše…). Tento seznam by pro vás měl být výchozím bodem k následujícím akcím:

  • Porovnat seznam s věcmi, které již doma máte – třeba z předchozího školního roku

Seznam si vytiskněte nebo vyfoťte na mobil a obejděte s ním školákovu aktovku, pracovní stůl a vůbec všechny kouty, kde by mohly být schované potřeby přinesené ze školy na konci minulého školního roku. Uvidíte, že např. vodovky jsou netknuté, modelína je také ještě provozuschopná a štětce vypadají zachovale. Dokupte jen to, co chybí.

  • Než vyrazíte na nákupy, zkuste internet

Internetová papírnictví mají širší sortiment než klasická kamenná. Na jednom e-shopu objednáte všechny potřebné věci. Pokud se spojíte s ostatními maminkami, budete mít ještě poštovné zdarma. Do kamenné prodejny vyrazte pouze v případě, že nevíte, co některá položka znamená a nepodaří se vám to najít ani na internetu. V tomto případě obvykle zkušená prodavačka poradí, protože už tam bylo několik takových zoufalých rodičů před vámi. (Víte např., co je to napisovací podložka?)

  • Všechno podepsat

Až vám věci dorazí domů, popř. je přinesete z papírnictví, nezapomeňte všechno řádně podepsat. Až pomůcky váš potomek donese do školy, už to obvykle nestihne a vy byste patrně neradi absolvovali podobný maraton znovu jen kvůli tomu, že něco ztratil…

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno