Nafouklé břicho je problém, se kterým se během života jednou za čas potká snad každá žena. Přestože v mnoha případech bývá jeho původce jasný, občas zkrátka netušíme, co za nafouklým břichem je. Protože je tento projev typický nejen pro období těsně před menstruací, ale také pro přejedení a někdy jen pro vypjatější období, bývá složité správně odhalit jeho příčinu. Přesto je to nevyhnutelné, pokud chceme s tímto problémem zatočit jednou provždy. Jak na to?

Naslouchejte svému tělu

Pravého původce problému nejlépe odhalíte tak, že budete jednoduše naslouchat svému tělu. Cítíte se jen nafoukle nebo máte také jiné trávicí potíže? Všímáte si změny stavu v závislosti na tom, co zrovna jíte? Po čem je vám dobře a po čem zle? Nejste v poslední době hodně psychicky napjatá? Tyto a další otázky jsou jedny z prvních, které je při odhalování příčin třeba si položit. V závislosti na odpovědích totiž můžete začít jednat. Pokud máte nafouklé břicho bezprostředně po nějakém jídle, zaměřte se na potraviny, které by vám ho mohly způsobovat a z jídelníčku je vyřaďte. Pakliže vás trápí zvětšení břicho bez objektivnějších důvodů, původcem bude pravděpodobně stres. Nejlepším řešením pak bude najít si chvilku pro sebe a zrelaxovat.


Změňte jídelníček

Ať už jsou důvody nafouklého břicha jakékoli, změna jídelníčku vám prospěje vždycky. Nabijete své tělo dobrými látkami, ze kterých může čerpat potřebnou energii. Jezte více čerstvé zeleniny a v menší míře ovoce. Naopak vyřaďte všechny polotovary, cukrovinky a nejlépe také lepek, který dokáže ve střevech sám o sobě udělat pěknou paseku.

Dbejte na dostatek pohybu

Samozřejmostí je také dostatek pohybu. Ať už půjde o procházku, jógu nebo hodinu thai-boxu, všechny tyto aktivity vám pomohou pročistit si hlavu a zpracovat potravu. Na ten nikdy nezapomínejte!

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno