Muž na rodičovské dovolené: To je možná nejčastější otázka, kterou si muži kladou. Vy jako žena mu to ale můžete v mnohém usnadnit, například když jej „pustíte“ na rodičovskou dovolenou jen na jeden rok, aby si to mohl vyzkoušet.

Finanční otázka

Problematické v mnoha párech může být to, že muž vydělává více peněz než žena, a tak logicky na mateřskou a rodičovskou odchází partnerka, protože výpadek financí není tak bolestivý. Pouze v rodinách, kde žena vydělává víc nebo dělá kariéru, odchází zpravidla na rodičovskou muž. I toto se dá vyřešit pomocí rozdělené rodičovské: jednoduše otec odejde na rodičovskou třeba jen na jeden rok, což se při trochu snahy dá ve finanční sféře lehce dohnat.

Jakou měl výchovu

Muže také hodně ovlivní to, jakou sám prošel výchovou. Jestliže jeho otec „pouze“ chodil do zaměstnání a o chod rodiny se nezajímal, natož aby převlékl, přebalil nebo nakrmil miminko, pak má logicky zábrany i mladý otec rodiny do čehokoliv takového se pustit. A co ještě kdyby se mu nedej bože posmívalo okolí…

Nízké sebevědomí

Nízkým sebevědomím netrpí na mateřské a rodičovské jen ženy, ale mohou jím občas trpět i muži. Najednou nemají na nic čas, na sebe, na své koníčky a kamarády. Navíc se ještě setkávají na dětských hřištích a v herničkách pro děti jen se samými maminkami. To na náladě nepřidá.

Syndrom vyhoření

A budete se divit, ale syndrom vyhoření na mateřské je docela běžná věc. Zvláště když se snažíte všechno udělat na 100 % a nezbývá vám čas vůbec na nic jiného než na miminko a domácnost. Syndromem vyhoření trpí i část tatínků na rodičovské, takže jim dejte šanci včas se vrátit do práce. Skutečně může po roce snažení opět nastoupit do práce, nebo si dokonce založit svoji vlastní firmu, a vy se zase „odpočinutá“ vrátíte do role stoprocentní matky.

A nezapomeňte: nejdůležitější je, abyste byli všichni spokojení!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno