Mořská sůl: Sůl ve velkém množství našemu organismu škodí. To ale úplně tak neplatí , pokud ji využijeme v kosmetice. V tomto případě můžete solit více, než je zdrávo. Pleť i pokožka celého těla vám bude vděčná.
Mořská sůl na rozdíl od běžné kuchyňské soli obsahuje velké množství minerálních látek a stopových prvků. Například hořčík, draslík, vápník, sodík, jód nebo železo. Mnoha lidem se proto zabydlela v kuchyni. Můžeme ji však skvěle využít i pro krásu. Moře sice nemáme, ale i v klidu domova si můžete užívat jeho léčivou sílu.
Tělový peeling
Tělový peeling si můžete koupit i v obchodě, ale není důvod ho pořizovat za draho, doma vás to vyjde mnohem levněji. Sůl je přírodní peeling sama o sobě, stačí přidat jen několik ingrediencí.
- čtvrt hrnku mořské soli
- půl šálku kokosového nebo olivového oleje
- lžička medu
- pár kapek esenciálního oleje
Smícháme, aby vznikla hustá pasta. Pomocí žínky ve sprše aplikujeme na kůži a krouživými pohyby masírujeme pokožku. Osprchujeme.
Bělení zubů
Solí můžete odstranit plak a skvrny ze zubů.
- ½ lžičky jemně mleté mořské soli
- 2 čajové lžičky jedlé sody
Obě ingredience smícháme. Navlhčíme zubní kartáček a dáme na něj trochu zubní pasty. Následně posypeme směsí ze soli a jedlé sody. Zuby však musíte čistit velmi jemně a opatrně. Nepoužívat denně, nejlépe tak jednou měsíčně, aby nedošlo k poškození zubní skloviny.
Solná lázeň
Pomůže při různých kožních potížích (lupenka, ekzém, kožní alergie), čistí póry. Ale také například při revmatismu, dně a potížích s klouby. Do plné vany přidáme zhruba tolik soli, aby to odpovídalo 1 % vody. Takže když si napustíme vanu 50 l vody, nasypeme do ní 0,5 kg soli. Lázeň by měla mít zhruba 370-380 C. Koupel si dopřejte alespoň 20 minut.
Zářivější nehty
Pokud chcete zpět jasnější a zdravě vypadající nehty, můžete vyzkoušet roztok z mořské soli.
- 1 lžička mořské soli
- 1 lžička jedlé sody
- 1 lžička citronové šťávy
- půl hrnku teplé vody
Vše smíchejte a ponořte nehty na deset minut. Potom dočistěte měkkým kartáčkem. Koupel vás baví zažloutlých nehtů a změkčí nehtovou kůžičku. Nakonec si dobře opláchněte ruce a ošetřete vyživujícím krémem.
Inhalace
Inhalování solných výparů má velmi dobré účinky na dýchací cesty. Potlačuje záněty a rozpouští hleny. Na jeden litr horké vody přidáme 4-5 lžic mořské soli. Povaříme, přehodíme si přes hlavu například ručník a inhalujeme. Nadechujeme nosem, vydechujeme ústy. V případě onemocnění průdušek je proces opačný (nádech ústy, výdech nosem).
Teplý solný sáček
Do bavlněného sáčku nasypeme zhruba 1 kg soli. Nahřejeme chvilku na 600 C. Pokud potřebujete uvolnit dýchací cesty, položte si ho na hruď. V případě, že vás trápí bolesti zad, přiložte sáček na právě tam, zmírňuje bolest.
Více článků najdete na portálu mamci.cz