Také v poslední době slyšíte slůvko minimalismus na každém kroku, ale vlastně nevíte, co přesně si pod tím představit? Minimalistický styl a způsob života získává čím dál více na popularitě a pozornosti. My si dnes povíme o minimalismu v módě.

Méně je někdy více

V podstatě to znamená dát přednost kvalitě před kvantitou. Minimalistický šatník je šatník složený z nejdůležitějších základních kousků, které mezi sebou lze hravě kombinovat. Spousta žen (i já) věkem dojde k tomu, že nemusí vlastnit každý trendový kousek, který vydrží maximálně jednu sezonu a mít tři narvané skříně k prasknutí. Mnohem lepší je vlastnit méně kousků, za to kvalitních, co dlouho vydrží a dají se mezi sebou dobře kombinovat.

Není to asi pro každého. Minimalismus většinou vyhovuje ženám, které se v módě již vyřádily a už hledají kvalitní jistotu – minimalistický šatník je totiž šatník, který vás nikdy nezklame.

Jak začít s minimalismem?

Základ a první krok je vytřídit šatník. Vyndejte si všechny věci ze skříně a rozdělte je do třech kategorií:

  • Určitě nechat
  • Možná vyřadit
  • Určitě vyřadit

V první kategorii by měly zůstat jen kousky, které opravdu často nosíte, víte, že je unosíte i do budoucna, jsou kvalitní a v dobrém stavu.

Na kategorii „možná vyřadit“ si vyhraďte dostatek času. Můžete si oblečení vyzkoušet a upřímně si odpovědět, zda ho ještě někdy budete skutečně nosit nebo vždy raději sáhněte po něčem lepším. Některé věci si můžete samozřejmě nechat jen na spaní nebo na doma.
A třetí kategorie? Toto oblečení můžete darovat kamarádkám, věnovat na charitu či prodat na bazaru, fantazii se meze nekladou.

Nyní, když máte hotovo, projděte oblečení, které vám zbylo a zjistěte, co vám chybí. Základ šatníku jsou tzv. basic kousky – kvalitní jednoduchá trička bez vzoru (černé a bílé), dobře padnoucí kalhoty, džíny, teplý svetr, elegantní jednoduché šaty, slavnostnější šaty, kabát,… Při výběru těchto základních kousků si osahejte materiál a ujistěte se, že vám vše dobře padne.

Možná máte pocit, že je minimalistický styl v módě příliš nudný, to ale vůbec nemusí být pravda. Je to jen na vás. V jednoduchosti je krása a i jednoduchý outfit můžete ozvláštnit výrazným doplňkem či nevšedním detailem na jinak basic kousku. Jaký názor máte na minimalismus vy?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na