Také v poslední době slyšíte slůvko minimalismus na každém kroku, ale vlastně nevíte, co přesně si pod tím představit? Minimalistický styl a způsob života získává čím dál více na popularitě a pozornosti. My si dnes povíme o minimalismu v módě.

Méně je někdy více

V podstatě to znamená dát přednost kvalitě před kvantitou. Minimalistický šatník je šatník složený z nejdůležitějších základních kousků, které mezi sebou lze hravě kombinovat. Spousta žen (i já) věkem dojde k tomu, že nemusí vlastnit každý trendový kousek, který vydrží maximálně jednu sezonu a mít tři narvané skříně k prasknutí. Mnohem lepší je vlastnit méně kousků, za to kvalitních, co dlouho vydrží a dají se mezi sebou dobře kombinovat.

Není to asi pro každého. Minimalismus většinou vyhovuje ženám, které se v módě již vyřádily a už hledají kvalitní jistotu – minimalistický šatník je totiž šatník, který vás nikdy nezklame.

Jak začít s minimalismem?

Základ a první krok je vytřídit šatník. Vyndejte si všechny věci ze skříně a rozdělte je do třech kategorií:

  • Určitě nechat
  • Možná vyřadit
  • Určitě vyřadit

V první kategorii by měly zůstat jen kousky, které opravdu často nosíte, víte, že je unosíte i do budoucna, jsou kvalitní a v dobrém stavu.

Na kategorii „možná vyřadit“ si vyhraďte dostatek času. Můžete si oblečení vyzkoušet a upřímně si odpovědět, zda ho ještě někdy budete skutečně nosit nebo vždy raději sáhněte po něčem lepším. Některé věci si můžete samozřejmě nechat jen na spaní nebo na doma.
A třetí kategorie? Toto oblečení můžete darovat kamarádkám, věnovat na charitu či prodat na bazaru, fantazii se meze nekladou.

Nyní, když máte hotovo, projděte oblečení, které vám zbylo a zjistěte, co vám chybí. Základ šatníku jsou tzv. basic kousky – kvalitní jednoduchá trička bez vzoru (černé a bílé), dobře padnoucí kalhoty, džíny, teplý svetr, elegantní jednoduché šaty, slavnostnější šaty, kabát,… Při výběru těchto základních kousků si osahejte materiál a ujistěte se, že vám vše dobře padne.

Možná máte pocit, že je minimalistický styl v módě příliš nudný, to ale vůbec nemusí být pravda. Je to jen na vás. V jednoduchosti je krása a i jednoduchý outfit můžete ozvláštnit výrazným doplňkem či nevšedním detailem na jinak basic kousku. Jaký názor máte na minimalismus vy?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno