Nemáte čas dojít si na klasickou masáž? Nevadí, zkuste si domácí masáž obličeje. Zvládne ji opravdu každý a přinese vám klid a rozjasnění do vašeho všedního dne.

Připravte si místo

Nejprve si vyberte místo, kde vás nikdo nebude rušit a budete se tam cítit dobře. Zapalte si svíčku, vonnou tyčinku, nebo si třeba pusťte domácí vodní fontánku. Někomu dělá dobře tlumená hudba, někomu zase jemné barevné světlo. Zkrátka – zkrášlete si místo tak, aby to bylo příjemné právě vám.

Vyberte si čas, kdy vás nikdo nebude rušit

Stejně jako místo je důležitý i čas. Vyberte čas, kdy nikdo není doma, a kdy vás nikdo nebude rušit. Vypněte mobilní telefon a eliminujte vliv ostatních elektronických spotřebičů.

Začínáme zahřátím dlaní

Nejprve si zahřejte dlaně třením o sebe a teplé dlaně pak položte na obličej. Vnímejte teplo, které do vás proniká. Na všechno ostatní zapomeňte. Když se vám to nedaří, zkuste se vědomě zaměřit na svůj dech: nádech – výdech … Myšlenky vám samovolně odplynou.

Pleťový olej

Pak na ruce naneste svůj oblíbený pleťový olej. Může být mandlový, olivový nebo třeba kokosový. Jemně jej rozetřete v rukou. A začněte masírovat – vždy od středu obličeje do krajů. Nezapomeňte na ušní lalůčky a také na celé vnější ucho/boltec, tam je totiž spousta reflexních bodů, které odpovídají různým částem těla – proto také tato masáž může částečně nahradit masáž klasickou.

Masáž spánků

Poté zkuste jen masáž spánků. Konečky všech prstů položte na spánky a masírujte pomalu krouživými pohyby. Můžete přitom zavřít oči.

Masáž čela

Proti vráskám se osvědčila masáž čela. Tady budete potřebovat celou dlaň, kterou položíte na čelo a táhnete do stran. Zkuste to každou rukou alespoň třikrát.

Masáž kolem očí uvolní napětí

Nakonec zkuste masáž kolem očí. Prsteníčkem začněte u kořene nosu, masírujte oční oblouk a zpět pod okem od vnějšího koutku ke vnitřnímu. Tato masáž uvolní napětí očních svalů, které vzniká např. dlouhým sezením u počítače.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno