Není vždy jednoduché udržet si naplněný a šťastný vztah, zejména jedná-li se o dlouhodobá partnerství. Přestože se vám mnohdy může zdát velice obtížné naladit se se svým mužem na „stejnou vlnu“, není to nemožné. Které oblasti jsou klíčové, v případě, že chcete, aby byl váš vztah ve všech ohledech spokojený?

Komunikace jako základ pevného vztahu

Komunikace mezi partnery je naprosto nezbytná. Dokonce je pro vztah natolik důležitá, že obvykle právě v momentě, kdy v něm chybí, dochází k rozpadu partnerství. V případě, že usilujete o vztahovou spokojenost, mluvte se svým partnerem. Nemluvte jen o tom, co jste dělala v práci, co si dáte k večeři, nebo kdo vyzvedne děti ze školy. Vzpomeňte si, jak jste spolu hovořili dřív. Sdílejte s vaší druhou polovičkou vaše sny, přání a plány do budoucna. V případě, že narazíte na nějaký problém, neduste ho v sobě. Spíše naopak se pokuste partnerovi co nejcitlivěji vysvětlit co vám vadí, abyste mohli společně na vztahu zapracovat.

Pryč se stereotypem

Je všeobecně známé, že nuda a stereotyp jsou zabijákem každého vztahu. Rozhodně to neznamená, že byste se každý večer měli snažit vymyslet co nejakčnější program. Zkuste ale trávit společný čas rozvážněji, plánujte si společné akce, koncerty, nebo kino a sem tam si vyrazte na staré dobré „rande“.

Dejte si prostor být sami sebou

Přestože jste pár, nezapomínejte na to, že jste se narodili jako dvě samostatné osobnosti. Cílem proto není vzájemně se k sobě co nejvíce připoutat a být si co nejvíce podobní, jako spíš vzájemně se inspirovat a podporovat také ve vašich soukromých plánech.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno