Období nastupujícího jara je jako stvořené k různým očistám těla, detoxikačním programům a znovuprobuzení imunity vašeho těla. K tomu jsou jako dělané zelené potraviny, mezi které se řadí mladý ječmen, mladá pšenice, chlorela nebo spirulina. Proč do svého jídelníčku zařadit tyto potraviny, a čím našemu tělu prospějeme právě tímto zeleným zázrakem?

Mladý ječmen je významný především pro své alkalické schopnosti, tedy schopnost navozovat v těle zásadité prostředí. Právě překyselené prostředí lidského organismu je totiž považované za hlavního viníka civilizačních chorob a snížené funkce imunitního systému. Pro své blahodárné vlastnosti je doporučován nejen všem lidem, kteří nějakým civilizačním onemocněním trpí, ale také těm, kdo pečuje o své zdraví a před vstupem do nové sezóny by rád očistil své tělo. Proč je mladý ječmen (právem) nazýván superpotravinou?

Jaké má mladý ječmen léčivé účinky

Tento zelený zázrak obsahuje mnoho cenných látek. Je nezastupitelný v množství aminokyselin, které obsahuje, včetně těch esenciálních, které si naše tělo neumí vyrobit samo. Díky nim je schopné dodat výživu buňkám, opravit poškozené tkáně a dodat tělu veškeré látky, které jsou potřebné pro správnou funkci těla. Obsahuje také mnoho enzymů, které mají blahodárný účinek na celkový stav našeho organismu i na zpomalení procesů stárnutí. Mimo to, právě ony mají na svědomí antioxidační vlastnosti ječmene a napomáhají v boji proti volným radikálům, čímž chrání organismus proti vnějším vlivům.

Mladý ječmen obsahuje mnoho minerálů

Mladý ječmen obsahuje velké množství minerálů, mezi kterými najdeme například draslík, který udržuje v kondici především svaly, dále hořčík, který je účinný v boji proti stresu a také obrovské množství vápníku, který je pro lidské tělo nejlépe stravitelný právě v rostlinné podobě. Z vitamínů pak obsahuje A a vitaminy skupiny B, které mají na naše tělo nezaměnitelný vliv.

Zařaďte mladý ječmen do svého jídelníčku, anebo absolvujte očistnou kúru. Uvidíte, že za nějaký čas vám bude vaše tělo neskonale vděčné.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 


Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno