I když vám bylo teprve nedávno dvacet, vaše pleť už začíná pomalu stárnout. Kdy začít s používáním lehkých omlazovacích krémů a když už je čas sáhnout po intenzivní péči proti vráskám?

Dokonale hladká, jemná pleť je v kurzu a nikdy se neokouká. Mít krásnou a zářivou pleť chce každá žena, bez ohledu na věk. A naštěstí existuje celá řada kosmetických přípravků, díky kterým se vám povede udržet pleť bez nevzhledných vrásek po dlouhou dobu.

Trend dokonale krásné pleti už ale zdaleka není jen čistě ženskou záležitostí. Kosmetické firmy myslí také na muže, kteří o pleť pečují podobně, jako my ženy. Jenže kdy začít s pěstícími krémy, kdy už sáhnout po intenzivní péči nebo dokonce po zázračném séru?

Na vině je komerční svět

Stále častěji se kosmetičky a vizážistky setkávají s mladými lidmi, kteří už kolem dvacítky uvažují o drastických anti-aging přípravcích. Na vině je všudypřítomná reklama, kde každá modelka či model vypadají božsky. Při péči o pokožku je třeba vzít v potaz její potřeby a samozřejmě věk. Kůže přirozeně stárne bez ohledu na intenzivní péči. Dermatologie však dokáže hodně, ale není všemocná.

Kdy začít s přípravou

Dvacetiletá pleť nepotřebuje silný liftingový krém ani sérum. Takové přípravky používají ženy v období menopauzy. Mladistvá pleť vyžaduje trochu jinou péči. Dopřejte si dostatečnou hydrataci, kterou potřebuje pleť mladá i stará. Po pětadvacítce je vhodné přidávat přípravky s vitaminy, které pleť rozjasní a dodají jí vitalitu. Před třicítkou už se poohlédněte po prvních přípravcích s účinností proti prvním vráskám. V pětatřicátém roce si pleť žádá omlazující krémy a po čtyřicátém roce už přejděte na liftingové krémy, které pomohou redukovat i hluboké vrásky.

S používáním krémů opatrně

Ani mladá, ani stará pleť nesmí být přepečovaná. Mnoho krémů proti stárnutí obsahuje složky, které mohou způsobit zralejší pokožku. Pozor si dejte v raném věku na retinoidy a alfa-hydroxy kyseliny. Tyto vychytávky sice pomohou obnovovat buňky, ale v nízkém věku má pleť sama dostatek síly a vitality k tomu, aby se dokázala obnovovat sama.

Krémy proti vráskám se nedoporučují pro ženy kolem pětadvacátého roku. Jejich vedlejším účinkem totiž může být fotosenzitivní pleť, protože látky obsažené v krémech ztenčují epidermis – svrchní vrstvu kůže.

Při výběru vhodné kosmetiky dbejte vždy na svůj věk. Stav pleti nezávisí pouze na péči, ale i na okolních vlivech, jako je pestrá strava, dostatek spánku, pobyt na čerstvém vzduchu a správné odličování. Krásné pleti nesvědčí pobyt v zakouřených prostorách, kouření samotné, konzumace alkoholu ani vystavování UV záření.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na