Jste milovnicí večerní hřejivé koupele, která vám kromě osvěžení a čistoty, přináší i toužebně očekávaný relax a pohodu? Pokud nedáte na vanu plnou napěněné vody dopustit, určitě nepohrdnete možností vylepšit si váš rituál malým zpestřením. Co takhle zkusit šumivé koule do koupele, které si snadno vyrobíte i u vás doma?

Domácí „zázrak“

Šumivé koupelové koule se velice snadno vytvoří z několika málo surovin, které má většina z vás doma. Pokud ne, cesta do drogerie, případně obchodu se zdravou výživou, pro různé druhy vonných esencí, nebude určitě žádný velký problém. Domácky vytvořené kuličky potěší nejen svou nízkou výrobní cenou, ale také svými účinky. Vonné esence jim dodávají nejen omamnou vůni, která potěší vaše smysly, ale zároveň přinesou vašemu tělu úlevu od unavených svalů a způsobí celkové probuzení organismu.

Citrusové koule do koupele

Tato esencemi protkaná kulička dokáže provonět každičkou koupel. Nejenže citrusové aroma oživí vaše smysly, ale zároveň vtiskne i do vaší kůže nezaměnitelnou svěžest, kterou budete cítit ještě dlouho po večerní hygieně.

Na přípravu čtyř citrusových koupelových kouliček budete potřebovat:

 • 100 g jedlé sody
 • 1 lžíce kyseliny citrónové
 • 4 kapky citrónové esence
 • 4 kapky grapefruitové esence
 • 1 kapka limetkové esence
 • 1 kapka rozmarýnového oleje
 • máte-li k dispozici, hodí se i špetka nadrobno nakrájených měsíčkových květů

V misce smíchejte jedlou sodu s kyselinou citrónovou, celou směs pokapejte odměřenými kapkami esenciálních olejů, které směs spojí dohromady, a nakonec přidejte několik nakrájených plátků měsíčku. Pokud je nemáte k dispozici, nic se nestane. V takovémto složení zůstane koule celá bílá, budete-li chtít oživit kuličku nějakou barvičkou, můžete použít malé množství mrkvového oleje, který zbarví kuličku do žlutooranžova, případně avokádový olej, který způsobí zelenou barvu kuličky. Fantazii se meze nekladou, na vůni ani účincích nebude mít barevná přísada žádný vliv.

Takto namíchanou směs buď můžete sypat přímo do připravené lázně, jako koupelovou sůl, anebo vtlačte směs do tvořítek na led, formiček na pečivo případně kulatých obalů od bonboniér (vhodné jsou krabičky od Toffifee). Takové kuličky stačí jen těsně před koupáním vhodit do vody a už si užívat příjemně voňavé a relaxující účinky večerní koupele. Vaše zregenerované svaly vám budou vděčné.

Sluníčková koule do koupele

Tato jemná, ale příjemně hřejivá kulička, se hodí i pro malé děti. Díky esencím z citrusů budete příjemně uvolněné, ale zároveň nabyté dobrou náladou.

Na přípravu čtyř kuliček do koupele budete potřebovat:

 • 3 lžíce jedlé sody
 • 1 lžíce kyseliny citrónové
 • 1 kapka levandulové esence
 • 2 kapky pomerančové esence
 • 7 kapek mandarinkové esence
 • 2 lžičky měsíčkového oleje
 • nastrouhaná kůra z mandarinky, pomeranče či citrónu

Postup je podobný jak u předchozího receptu. V misce opět smíchejte jedlou sodu a kyselinu citrónovou. Smíchanou směs pokapejte vonnými esencemi a opět promíchejte. Nakonec přidejte 2 kapky oleje z měsíčku s nastrouhanou kůrou a vše znovu smíchejte. Olej se se postará o správnou konzistenci i barvu a nastrouhané kůry z citrusových plodů dodají směsi typické aroma a zajímavý vzhled.

Ze směsi si buď jen dlaněmi vytvořte malé koupelové kuličky, nebo směs natlačte do již zmíněných formiček či tvořítek na led. Takto připravené koule skladujte v suchu a zhruba do dvou měsíců je spotřebujte.

Pokud na vlastní kůži vyzkoušíte pozitivní účinky koupelových kuliček a chtěli byste je podělit i mezi ostatní členy rodiny, není nic snazšího, než vytvořené kuličky zabalit do hliníkové fólie, přebalit balicím papírem nebo vložit do malých krabiček a osvěžující dárek je na světě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno