Kolik přátel mít? Norma v tomto smyslu zřejmě žádná neexistuje, přesto jsou určité rozdíly mezi jednotlivými skupinami temperamentů. A jak vůbec poznáte, že se jedná o dobré přátele?

Kolik přátel mají introverti

Introverti jako lidé obracející se především do svého nitra, potřebující samotu ke svému odpočinku a načerpání energie, si obvykle vystačí s jedním až dvěma skutečně dobrými přáteli, kteří jsou buď také introvertní – a vztah je tak bipolární, nebo jsou extrovertní a mají ještě jiné přátele. Introverti si skutečně pečlivě vybírají, koho si takzvaně pustí blíže k tělu, a obvykle si vystačí s minimem přátel. Také velmi zřídka naleznete introverty na různých mejdanech, večírcích a párty.

Kolik přátel mají extroverti

Extroverti se mezi lidmi cítí jako ryba ve vodě. Odtud také čerpají svou energií, potřebují se ukázat, pobavit ostatní, být středem pozornosti a bavit se. Pro extroverty není tolik důležité, aby lidé, kterými se obklopují, byli ti „praví“, „skuteční“ přátelé na život a na smrt, extrovertům stačí, když jsou to kamarádi. A čím více, tím lépe. To ale neznamená, že mezi těmi mnoha kamarády skutečně není nějaký ten dobrý přítel.

Jak poznáte dobrého přítele

Stejně jako u lásky na první pohled jste možná skeptičtí, podobně to platí u dobrého přítele. Na první pohled ho rozhodně nepoznáte. Častokrát k tomu, abyste poznali skutečný charakter člověka, potřebujete třeba i několik let. Ale naprosto spolehlivým příkladem, jak poznat, že lidé, kterými se obklopujete, jsou opravdoví přátelé, je, když se vám přihodí něco hodně špatného:

  1. Odvezou vás do nemocnice s podezřením na nějaké závažné onemocnění nebo zranění – skutečný přítel se bude informovat o vašem zdravotním stavu (někoho z příbuzných) a bude vás chodit navštěvovat.
  2. Vyhoříte – skutečný přítel vám nabídne pomoc, bydlení apod.
  3. Vykradou vás – skutečný přítel vám nabídne bezúročnou půjčku a další pomoc.
  4. Rozešel/rozvedl se s vámi dlouholetý partner – skutečný přítel si najde čas a bude s vámi tak dlouho, dokud budete potřebovat jeho podporu.

A další příklady byste jistě doplnili sami ze svého života.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno