Kokosový olej je vhodný také pro ty, co se pokouší zhubnout. Skvěle zapadá do raw i paleo stravy. Kokosový olej v BIO kvalitě udržuje stálou hladinu cukrů v těle – díky tomu vyzrajete na nepřekonatelné chutě na sladké.

V kuchyni

Kokosový olej najde hojné využití v kuchyni – je skvělý na přípravu studených pokrmů, ale také na vaření, pečení či smažení. Jeho výhodou je, že je stabilní při vysokých teplotách a nepřepálí se. Navíc je to zdravá varianta oleje, jelikož kokosový olej neobsahuje cholesterol.

Odličovadlo

Chcete šetrný odličovací přípravek, který dá se říct neubývá a nedáte za něj majlant? Jednoduše olej vmasírujte do pokožky a poté čistým namočeným ručníkem umyjte. Vaše pleť se hydratuje a skvěle připraví na spánek.

Na vláčné rty

Může posloužit také jako skvělý balzám na rty nebo dokonce scrub. Jak takový scrub vytvořit? Smíchejte olej a třtinový cukr a vznikne vám perfektní domácí peeling, který si hravě poradí s popraskanými rty.

Tělové mléko

Vmasírujte kokosový olej do pokožky bezprostředně po sprše či koupeli – dokud je vaše pleť stále teplá a poddajná, bude se do ní lépe absorbovat.

Masážní olej

Nemusíte utrácet za speciální masážní oleje, bohatě vám postačí obyčejný kokosák. Jestliže chcete ještě obohatit požitek z masáže a zapojit do ní všechny smysly, kápněte do něj pár kapek libovolného vonného oleje. Kupříkladu levandulový či růžový na relax, jalovcový na úlevu oteklým končetinám nebo gerániový, který zmírňuje menstruační křeče.

Proti celulitidě

V kombinaci se skořicí pomůže olej rozproudit lymfu a prokrvit tukové buňky, čímž vám může pomoci v boji s celulitidou.

Na bělejší úsměv

Tento olej je skutečně všestranný pomocník – dokonce prospívá i našemu chrupu! Je antibakteriální, takže zbavuje zuby i dásně nežádoucích bakterií a dokonce také zuby bělí, což můžete zpozorovat již po týdnu pravidelného používání. Vyrobte si vlastní pastu na zuby– jednoduše smíchejte kokosový olej s jedlou sodou, jedna ku jedné.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno