Snad každá z nás někdy ve vztahu prožívala pocity nejistoty. Možná jste byla obecně dlouhodobě nespokojená nebo jste zkrátka nemohla zkousnout nějaký partnerův zásadní problém. Kdy má ještě smysl na vztahu zapracovat a pokusit se ho slepit a kdy už je to zkrátka ztracené?

  • Oba jste ochotni na vztahu pracovat

V tomto případě je důležitá právě ona vzájemnost. Pakliže máte se svým přítelem nějaký komplikovanější problém, měli byste být oba ochotni na něm pracovat a být otevření k případným změnám. Nikdy to není jednoduché, ale rozhodně to stojí za zkoušku. Jedině tak zjistíte, zda jste schopni překážky společně překonat a váš vztah to ještě posílit nebo naopak přijdete na to, že problémy jsou neřešitelné.

  • Funguje mezi vámi komunikace

Ideálním prostředkem k řešení různých partnerských problémů je komunikace. Většina překážek ve vztahu totiž plyne právě z nedostatku komunikace. Pro nás ženy je bohužel poměrně typické, že v sobě problémy už od začátku tutláme, místo abychom se pokusily o nich partnerovi říct. Pokud vám něco dlouhodobě vadí, je mnohem jednodušší mu o nich říct na začátku, než partnerovi později složitě vysvětlovat, co vám přelítlo přes nos. Rozhodně to ale není nemožné. Pokud vám za to partner stojí, zcela určitě se pokusí na tom, co vám vadí, zapracovat.

  • Stále cítíte lásku a naději

Pokud vás k partnerovi stále ještě táhnou city, je to ten nejvěrnější signál toho, že na vztahu ještě toužíte pracovat. V takových případech se vyplatí dát na svou intuici a nabídnout nejen vašemu partnerovi, ale i vztahu obecně, novou šanci.

Více článků najdete na portálu mamci.cz  

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno