Také se vám zdá, že vám Vánoce ukousnou pořádný díl vašeho domácího rozpočtu? Máme pro vás triky, jak na Vánoce ušetřit, aniž byste se jakkoliv omezovali.

  • Zvolte menší originální dárky místo velkých a drahých

Určitě nejjednodušším způsobem, který vás napadne, je vybrat letos spíše malé dárky, které zato budou originální, protože velké a drahé dárky (televize, kamery apod.) se snad ani ke klidným vánočním svátkům nehodí. Originálním dárečkem uděláte obdarovanému radost a vždy, když ho uvidí, vzpomene si na vás.

  • Začněte šetřit s předstihem

Šetřit na vánoční dárky (a ostatní záležitosti, které je potřeba na Vánoce koupit) byste měli ideálně po celý rok, nejpozději od léta. Když si každý měsíc odložíte určitou finanční částku, budete překvapeni, jak se vám ušetřená sumička bude před Vánoci hodit.

  • Pište si seznam dárků a potom nakupte vše na jednom místě

Ano, dalším způsobem, jak výrazně ušetřit, je, že si budete psát seznam dárků pro různé členy rodiny a přátele např. již od léta a pak vše nakoupíte ideálně v jednom (popř. více) obchodě. Ušetříte tak za poštovné a někdy získáte i slevu.

  • Vyrobte dárky vlastnoručně

Víte, že dárky nemusíte vlastně vůbec kupovat, ale můžete je vyrobit sami doma? To je osvědčený způsob, jak ušetřit, a ještě přitom překvapíte své okolí. Pokud háčkujete, či pletete, máte skoro vyhráno, ale i když neoplýváte žádnou takovouto dovedností, naučit se ubrouskovou techniku či vyrobit pár ozdobiček z drátků a korálků zvládne při troše šikovnosti každý.

  • Vydělejte si peníze navíc

I když se vám nepodařilo ušetřit žádným z výše uvedených způsobů, nezoufejte. Vydělejte si prostě peníze navíc. Můžete třeba zůstávat v práci přesčas nebo o svátcích. Nebo prodejte nepotřebné věci, někomu určitě ještě udělají radost. Anebo si najděte brigádu, protože před Vánoci zvláště zásilkové služby nestíhají. Také můžete zkusit zpeněžit své znalosti a dovednosti – pište články na různá témata a nabídněte je na internetu, nebo prodávejte vlastní výrobky na internetových aukcích.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na