Tak už nás zase čekají dvě chladnější období. S tím nic nenaděláme, ale můžeme si je aspoň trochu zpříjemnit. Není nic lepšího, než zachumlat se do nového teploučkého kabátu. Jaký kabát letos zvolit? Jaký typ je vhodný pro vaši postavu? A jakou barvu vybrat? Čtěte dál!

  1. Kabát s páskem

Tyto kabáty jsou rozhodně nesmrtelnou klasikou. Vytvoří krásnou ženskou siluetu z každé postavy. Existují v krátké, středně dlouhé i dlouhé variantě. Tady jen pozor na to, že pokud jste menšího vzrůstu, volte buď úplně krátké, nebo naopak dlouhé kabáty, které opticky prodlužují postavu. Z barev jsou doporučovány: bílá, krémová, khaki i červená. A velká výhoda nakonec: Ke kabátům s páskem můžete směle volit lodičky, kotníkové boty, kozačky, ale i tenisky, kterými celý outfit odlehčíte.

  1. Rovný kabát

Je to kabát, který se hodí pro všechny sportovní ženy, ale i ženy s tzv. „chlapeckou“ postavou. Budete v něm nejen krásně vypadat, ale také se v něm budete dobře cítit. Rovnému kabátu by se měly vyhnout pouze ženy s větším poprsím nebo větším zadečkem, protože jakákoliv nesouměrnost v něm bohužel spíše vynikne. Barvy volte na paletě bílá, krémová, černá, ale nosí se i fialová a červená. K rovnému kabátu se hodí jak elegantní lodičky a kozačky, tak i tenisky, které zdůrazní váš sportovní styl.

  1. Projmutý kabát

A teď něco pro ženy s ženskými tvary. Tady zajásají ženy s větším poprsím a/nebo větším zadečkem, protože projmutý kabát vám vykouzlí dokonalou siluetu „přesýpacích hodin“ a skryje leckteré nedostatky či nesouměrnosti. Letos vyniknete i v kabátu s dvouřadým zapínáním. S projmutým kabátem budete vždy elegantní. Volte klasické barvy: bílá, krémová, tmavě modrá a černá. Nezapomeňte jej také doplnit lodičkami či kozačkami, zatímco na tenisky raději zapomeňte.

  1. Oversized kabát

Kabát, který se tváří jako o několik velikostí větší, je vhodný pro vysoké a štíhlé ženy. Drží se na paletě módních trendů již několik let a jeho volbou rozhodně neuděláte chybu. Pozor však na střih, ať vám zbytečně nepřidá nějaké to kilčo navíc. Barevnost volte podle nálady, kromě barev, které jsme již zmiňovali u ostatních kabátů, se hodí i vzor (kostičky, proužky a nepravidelné vzory). I k tomuto typu kabátu můžete směle kombinovat jak lodičky, tak tenisky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na