Zima klepe na dveře a jestli její příchod nechcete propást, možná pomýšlíte na nákup zimní bundy. Kromě výběru barvy vás tím pádem čeká také volba střihu, který by vašim tělesným proporcím sedl nejlépe. Zimní bunda by měla být nejen slušivá, ale také praktická. Jenže, nemáte-li typickou konfekční velikost, stává se nalezení této části zimního outfitu honbou za ztraceným pokladem.

Na co si při výběru zimní bundy pořádně posvítit?

  • Délka těla, resp. výška pasu – měříte-li 174 cm a více, mohou být pro vás běžné konfekční modely zapovězeným zbožím. Má-li bunda vyštíhlený pas (případně ještě zdůrazněný páskem), je při této výšce možné, že jej budete mít spíše na žebrech než v pase.

Naopak, měříte-li pod 160 cm, hrozí vám, že vyštíhlení a pásek budete mít místo v pase spíše na bocích. Nezapomeňte na tuto skutečnost při nákupu v e-shopu.

  • Délka rukávů – někdy to vypadá, jako by výrobci šetřili látkou nebo návrháři nepamatovali na ochranu zápěstí před zimou. Rukávy některých zimních bund by se pomalu daly považovat za tříčtvrteční (což vnímají nejpalčivěji ti, kterým příroda nadělila o fous delší končetiny, než je podle výrobců konfekce obvyklé).
  • Podšití zipu látkou – pokud nechcete, aby se vám do zipu čas od času zachytila šála, huňatý svetr či dokonce pramen neposedných vlasů, vybírejte raději bundu s podšitým zipem. Ušetříte si čas s obtížným vytahováním nejen textilií.
  • Řešení v oblasti krku – některé bundy lze zapnout až těsně ke krku, jiné od krku odstávají, že by se do vzniklého otvoru vešly i dvě huňaté šály. Záleží jen na vás, jaký střih vám nejvíce vyhovuje.

Teď již víte, na které skutečnosti si dát pozor při zkoušení modelu nebo nákupu přes internet.

Přeji bohatý výběr a dobrý úlovek!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na