Děti už povyrostly a vy jste se možná vrátila do práce. Zbývá vám trochu času a taky byste se ráda naučila něco nového. Jaký kurz zvolit, aby se vám hodil nejen na „ukrácení volné chvíle“, ale později třeba i ke změně zaměstnání? Vyberte si.

Jazyky

Alfou a omegou úspěchu v dnešním světě jsou určitě cizí jazyky. Potřebujete je v zaměstnání, ale i když jedete na zahraniční dovolenou, za čas si třeba vaše dítě přivede partnera z jiné země a vy se budete muset nějak domluvit. Ať zvolíte angličtinu a budete se v ní dále zlepšovat, anebo třeba jiný cizí jazyk (francouzštinu, španělštinu, italštinu apod.), nikdy neuděláte chybu. Neboť: kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.

Počítače

Nejste si jistá ve všech těch počítačových programech a zdá se vám, že sotva zvládnete Word a Excel? No to je přece důvod pro to, zapsat se do nějakého specializovaného kurzu ohledně počítačů. Takové znalosti se vám budou hodit jak v práci, tak při učení se s vašimi ratolestmi, jinak budou brzy před vámi, co se týče např. sociálních sítí apod.

Fotografování

Bylo vaším koníčkem odjakživa fotografování, ale nikdy jste si netroufla přihlásit se do kurzu a tím méně svoje fotografie někde prezentovat? Tak to je nejvyšší čas to změnit. Vždyť kdoví, třeba za pár let budete mít někde svou vlastní výstavu.

Malování

Totéž co o fotografování, platí v bledě modrém o malování. Malováním si dokonale odpočinete od ruchu velkoměsta i od pracovního stresu, nemluvě o stresu z výchovy potomků. A vaše kresby a malby mohou zdobit nejen výstavu, ale časem byste mohla ilustrovat i knihy apod.

Šití

Jestli jste odmalička šila a věnovala se dalším ručním pracím, tak ty se dnes rychle vrací do kurzu. Dnes existují dokonale vymazlené šicí i vyšívací stroje, tak proč nezkusit přihlásit se do kurzu, kde vám pomohou, jak s nimi co nejlépe zacházet a jaké vychytávky přitom použít? Vždyť si časem můžete zařídit svoji vlastní živnost a šít třeba ozdobné polštáře nebo oblečky na panenky…

Pečení, cukrařina

Anebo vás baví víc práce v kuchyni? Pečete dorty pro své děti, děti vašich kamarádů i sousedy? Navštivte speciální kurz cukrařiny a dovíte se spoustu nového o tom, jak má dort vypadat, jak upéct korpus, který neklesne, i jak zdobit dorty a zákusky. (A jen dodáváme: časem si můžete otevřít svoji cukrárnu, která vás bude uspokojovat mnohem více než dosavadní práce v kanceláři…).

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno