V dnešní době se často mluví o bakteriích a různých nežádoucích vnějších vlivech, které mohou ohrozit zdraví vašich dětí. O těch, které vaše děti chrání a mají obecně pozitivní vliv nejen na stav střev, ale také na dětskou imunitu a zdraví jako takové, se naopak hovoří až příliš málo. Často se stává, že přestože nemoc na první pohled vypadá zcela neškodně, bezprostředně souvisí se stavem dětských střev.

Probiotika v mateřském mléce

Střevní mikroflóra se tvoří již od raného dětství a je úzce spojená s mateřským mlékem, ve kterých jsou probiotika obsažena. Z toho důvodu je kojení, zejména pak v raných fázích vývoje dítěte tak důležité. Je totiž úzce souvislé s obranyschopností dětského organismu.

Trávicí systém, zejména pak ten dětský tedy nemá pouze jednu jedinou funkci. Kromě trávicích procesů zde probíhají i další, neméně důležité funkce. Má „za úkol“ vytvořit silné ochranné prostředí, které vaše děti v budoucnu ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy, ale také před množením škodlivých mikroorganismů. Zdraví našich střev a zejména pak našich ratolestí je tedy velice podstatná záležitost, která bezprostředně souvisí se zdravím člověka jako takovým.

Náhrada probiotik

V případě, že z určitých důvodů nekojíte, je důležité se zamyslet nad tím, jakým způsobem nahradit nejen základní živiny pro vaše dítě, ale také probiotika, tedy „hodné bakterie“. Nenechte se zastrašit řečmi, že v případě, že nebudete kojit, bude vaše dítě „stále nemocné“. V dnešní době již existuje mnoho kvalitních náhražek a i přesto, že mateřské mléko je skutečně to nejlepší, co vašemu dítěti můžete dát, s vhodnou alternativou a radou dobrého pediatra bude vaše dítko zdravé jako řípa.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na