žena

Těžké životní situace k životu patří stejně neodmyslitelně jako ty šťastné. Jsou období, kdy se nám zkrátka nedaří. Časy, kdy se nám nic nechce, nemáme elán do života a radostných momentů prožíváme jen pomálu. Jak taková období ustát a nezhroutit se z toho?

  • Mějte pochopení sama pro sebe

Ať už si zrovna procházíte situací spojenou s rozvodem, ztrátou zaměstnání anebo úmrtím blízkého člověka, připusťte si, že máte právo být smutná. Máte právo nemít chuť pracovat. A je naprosto v pořádku, že některé dny zkrátka neděláte vůbec nic produktivního. Všechny jsme si v průběhu našich životů prošli určitými těžkostmi, a je zkrátka normální, že v těchto životních fázích se budeme cítit o něco ztracenější než obvykle. Udělejme si proto laskavost – mějme pro sebe pochopení.

nohy

  • Prožijte svou bolest naplno

Lidé se s vnitřní bolestí vyrovnávají porůznu. Někteří upadají do depresí a další se snaží své smutky za každou cenu potlačit. Ať už špatnou náladu zaháníte prací, nakupováním nebo alkoholem, pamatujte na to, že jde vždycky jen o dočasný únik před realitou. Dříve nebo později se situaci budete muset postavit čelem. Proto si dovolte určitou část dne strávit smutněním, pláčem nebo čímkoli, co vám pomůže uvolnit emoce.

  • Vyhledejte odbornou pomoc, pokud ji potřebujete

No, a pokud váš smutek trvá příliš dlouho, a máte dokonce pocit, že se v něm zkrátka jen utápíte, není nic trapného na tom vyhledat odbornou pomoc. Odborník vám pomůže bolest rychleji překonat a navede vás na způsoby, jak pracovat se svými emocemi. Psychické problémy jsou stejně nepříjemné jako ty fyzické. Neignorujte je. A nezapomeňte na to, že nic netrvá věčně. Každá bolest dříve nebo později přebolí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno