Známe to všichni: Jakmile začne vlna slev, běžíme do obchodů, abychom co nejvíce ušetřili. Ovšem někdy se může stát, že utratíme i to, co nemáme (jdeme do kontokorentu, nebo si dokonce vezmeme půjčku) a někdy zase koupíme i to, co vůbec nepotřebujeme. Jak na to vyzrát a využít slevy a výprodeje ve svůj prospěch?

  • Udělejte si seznam předem

Před každým nakupováním si udělejte seznam toho, co opravdu potřebujete. Takový seznam můžete vést i průběžně a podle potřeby jej aktualizovat. Jestliže budou mít to, co potřebujete, právě ve slevě nebo ve výprodeji, bez váhání to kupte.

  • Rozmýšlejte nad každým nákupem

Někdy se vám může stát, že objevíte slevy a hned se pustíte do nakupování. Zkuste si nejprve nákup promyslet, udělat si trochu odstup, probrat sami se sebou, zda to všechno opravdu nutně potřebujete. Například se před samotným nákupem projděte, nejlépe venku v přírodě, spíš než po obchodním centru, kde by vás lákalo ještě něco dalšího. Teprve potom se vraťte do obchodu se slevami a kupte to.

  • Hotovost je lepší než karta

Mějte s sebou jen hotovost a platební kartu nechte doma. To vám pomůže vejít se do stanoveného limitu, protože jednoduše na další věci už nebudete mít peníze. Placení kartou se těžko sleduje, a to, že jste to přehnali, zjistíte až z výpisu nebo další návštěvy internetového bankovnictví.

  • Co když už nakoupíte něco, co nepotřebujete

Přes všechny výše uvedené rady se vám lehce může stát, že stejně koupíte něco, co nevyužijete. I tak máte několik možností, jak se zachovat: Nechte si to jako dárek pro někoho blízkého, prodejte to dál, nebo zkuste zajít do obchodu, zda by vám to nevyměnili nebo nevrátili peníze (pravděpodobně to nepůjde vždy, ale třeba na e-shopech máte 14 dní na rozmyšlenou a vrácení zboží).

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno