Zdroj foto: envato

Každá mladá maminka, která má první miminko, touží po tom, aby aspoň na chvíli usnulo, aby si mohla sama odpočinout. Nejvíce problémů mají maminky, jejichž miminka nechtějí moc spát v noci, protože mají třeba přehozený denní rytmus. Těchto pár tipů by vám mělo pomoci, aby se situace pomalu začala obracet k lepšímu. Zde jsou rady, jak uspat miminko.

5 kroků k uspání

Nejprve si připomeňme 5 tradičních kroků k uspání každého miminka. Skutečně by to mělo fungovat na každého malého nespavce:

  1. zavinout jej pevně do zavinovačky, aby se cítilo bezpečně jako v maminčině děloze,
  2. dát mu do pusinky dudlík (nebo nabídnout na chvilku prs),
  3. položit si ho v náručí na bok hlavičkou k sobě,
  4. pomaloučku jej pohupovat,
  5. tiše mu zpívat nebo vyluzovat nějaký jednotvárný zvuk (šššš).
Zdroj foto: envato                                                  uspat miminko

Unavené miminko, ale ne příliš

Další věc, kterou sledujte, je, zda je už miminko unavené, aby mohlo jít spát. Nesmí být bdělé, ale ani příliš unavené (přetažené), protože pak je plačtivé a nemůže usnout. Nejlepším způsobem, jak poznat, že miminko je unavené tak akorát, je: miminko je pomalejší, apatičtější, má pomalejší reakce, začíná si třít očička…

Masáž před spaním

Výborným prostředkem pro uspávání miminka večer je masáž. Můžete ji provádět před koupáním nebo po koupání, ale každopádně před posledním večerním krmením. Takový režim dne, kdy miminko dostane k večeru masáž, koupel a poslední mlíčko, je ideální pro zdárné uspání i relativně dlouhý a nerušený spánek.

Aby miminko vydrželo spát v noci déle

Je několik triků, které vám pomohou s tím, aby miminko vydrželo spát v noci o trochu déle. Pokud spí ve vlastní postýlce, dejte mu tam svoje tričko nebo jiný kousek vašeho šatníku, který jste nedávno nosila – vůně maminky je miminku známá a nic ho nenutí se budit. Pokud spí miminko s vámi v posteli, má vaši vůni k dispozici prakticky po celou noc – to také prodlužuje spaní. Maminky, které kojí, mohou miminko kojit v polospánku v noci, ještě než se samo probudí, a pak není problém pokračovat v nerušeném spaní.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Předchozí článekKameny pro znamení Lva
Další článekSlavní vegané. O kterých celebritách jste to možná netušili
Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno