žena u moře

Pokud i vy patříte k těm ženám, které každý rok závidí svým kolegyním jejich zážitky z dovolených, a stále se divíte tomu, kde sakra berou peníze na cestování, pozorně si přečtěte tento článek. Odložit si peníze na cestování totiž může být mnohem snazší, než se na první pohled zdá. A za pomocí několika drobných změn v hospodaření s vaším příjmem můžete za rok odložit tolik, že příště budete vy jednou z těch, která se bude chlubit fotkami z krásné dovolené. Jak na to?

  • Udělejte si z cestování prioritu

Často si stěžujeme, že na něco nemáme peníze nebo si to nemůžeme dovolit, aniž bychom si uvědomovaly, že vzápětí utratíme celou svojí výplatu za nové boty, kabelku, anebo peníze jednoduše prohýříme s kamarádkami v kavárně. Pro začátek si tedy udělejte pořádek ve svých výdajích a vytyčte si cestování jako svou hlavní prioritu. Položte si následující otázky. Můžete méně nakupovat nebo vysedávat po kavárnách a více se soustředit na cestování? Můžete více jíst doma místo pravidelného obědvání v restauraci? Soustřeďte se na to, že v následujícím roce chcete cestovat a omezte výdaje, které nejsou nutné.

žena u moře

  • Určete si procentuální částku z výplaty, kterou budete odkládat pouze na cestování

Jakmile jste si udělali z cestování svou prioritu, určete si konkrétní nebo procentuální částku z platu, kterou jste ochotna každý měsíc odkládat na cestování. Můžete se na tom stejném domluvit také se svým partnerem. Zařiďte si společný účet, kam budete oba odvádět určitou částku, kterou později společně procestujete. Ve dvou se to lépe táhne.

  • Určete si příjem, který bude sloužit pouze na cestování

No, a pokud máte vícero příjmů, a některý z nich je pasivní (například z pronájmu bytu), zařekněte se, že z něj neutratíte ani korunu a automaticky celou částku zašlete na spořící účet. A nezoufejte, že se letos nikam nepodíváte. Těšte se už teď na dovolenou snů, kterou si zařídíte příští rok.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na