Kdo z nás nikdy nic nepokazil? Koho z nás nikdy nikdo nezradil? Avšak to není důvod nevážit si sám sebe, protože k životu prostě patří štěstí i neštěstí, dobro i zlo, úspěch i neúspěch. Takže zvedněte hlavu a začněte konečně žít. Jak si vážit sama sebe?

Přijměte se taková, jaká jste

Nejste dokonalá ani perfektní, ale to přece není nikdo na světě. Dejte si dohromady své přednosti i nedostatky a sestavte si „pravdivý“ obraz toho, jaká jste. Přednosti dávejte na odiv a na nedostatcích pracujte, pokud je to jen trochu možné. Nezapomeňte si každý den říci aspoň jednu věc, která se vám podařila, a chcete-li, můžete si říct i jednu věc, kterou byste chtěla vylepšit zítra. Bude se vám lépe usínat.

Žijte tady a teď

To, co nám dospělým obvykle nejvíc chybí, dokážou bezesporu naše děti. Ty opravdu žijí tady a teď, hrají si, smějí se, rozčilují se – ale vždy z důvodu, který je bezprostřední dané situaci. Ony se nezatěžují vzpomínkami na minulost ani neplánují neustále budoucnost. Prostě žijí a užívají si. Zkuste to jako děti. Prostě žijte. Neříkejte si: Novou sukni si koupím, až zhubnu, ale kupte si ji hned. Udělejte si radost. A tak dále.

Najděte si chvilku jen tak být

Nezapomínejte se v životě zastavit. Když se stále někam ženete, pak mnohdy už ani nevíte, proč některé věci děláte. Zastavte se, jen tak dýchejte a buďte. Projděte si minulé roky a promyslete si následující kroky. Možná vás v klidu napadne úplně nové originální řešení.

Odpusťte druhým i sobě

Abyste byli dokonale svobodní a šťastní, je načase odpustit všem svým nepřátelům, všem, kteří vás zradili a opustili (bylo to většinou k jejich škodě), ale hlavně odpustit i sám sobě – všechny vědomé i domnělé hříchy. Oprostěte se od nich a bude se vám žít lehčeji. Jak již bylo psáno na začátku, nikdo není dokonalý a nikdo nežije bez chyb.

Taková, jaká jste, jste jedinečná a jediná na celém světě!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno