Obvykle, když se zamilujeme, nehledáme na svých protějšcích chyby a zdají se nám dokonalí. Postupem času můžeme dojít k neblahým zjištěním. Jedním z nich je, pokud nás partner neustále ponižuje, shazuje a sráží. Co s tím?

Z takového vztahu rychle vycouvat

Jestliže na tuto jeho vlastnost přijdete dostatečně brzy, že ještě nejste svázáni stejným bytem s hypotékou, dětmi apod., pak asi nejjednodušší bude ze vztahu prostě odejít. Jakákoliv jiná náprava vám totiž zabere poměrně dost času a energie a nikdy není jisté, že se to podaří.

Proč ponižuje

Za prvé si zodpovězme otázku, proč partner svou partnerku ponižuje. Obvykle to asi nebude sebevědomý muž se spoustou dovedností a úspěchů, ale naopak zamindrákovaný muž s nízkým sebevědomím, který si neustálou kritikou partnerky snaží dokázat, jak je sám dobrý.

Musíte si vážit sama sebe

Pro vás to bude těžké zvláště v případě, že i vy máte nízké sebevědomí. Pak vás každá kritika srazí k zemi a za čas už nebudete mít chuť žít vůbec, protože si budete připadat naprosto neschopná. Důležité tedy je, abyste si vážila sama sebe, dovedla se ocenit, dovedla vypočítat své silné i slabé stránky, silné stránky dávala na odiv a na slabých zapracovala, pokud to jde. Pak se vám jakákoliv kritika bude snášet mnohem lépe.

Navrhněte psychologa

Muži obecně neradi chodí k lékařům, natož k psychologům apod. Přesto to zkuste. Dobrý psycholog nebo psychoterapeut může vašeho muže/partnera/manžela naučit, jak si zvýšit sebevědomí, aniž by někomu ubližoval. Naučí ho novým technikám a pomůže mu vidět vás v reálnějším světle.

Ale nezapomeňte, jakákoliv změna v tomto ohledu je během na dlouhou trať, a tak je potřeba obrnit se trpělivostí!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno