Čas od času s poklesem sil zápasí asi každý. Jenže co si počít, když úbytek energie překročí svou mez a vy se cítíte doslova vysátí?

Jednoduchý způsob, jak načerpat energii

Nejsnazším způsobem je čerpání energie z klidu kolem nás. Dnešní doba je hektická a sami si ji mnohdy děláme uspěchanou ještě více. Přestaňte se na chvíli honit za přeludy. Zastavte se a nasajte maximum klidu z toho, co vás obklopuje.

Na co se konkrétně zaměřit?

  • Šumění listí ve větru. Pokud to jde, usaďte se do pohodlného sedu, zavřete oči a jen naslouchejte. Slyšíte šelest listů, zvuky ptáků nebo zurčící vody? Vychutnávejte je, jak jen to jde. Brzy byste měli pocítit zklidnění celého organismu.
  • Jen tak se procházejte. Vaše cesta nemusí mít konkrétní cíl. Běžte do míst, kde se cítíte dobře a zároveň je tu klid. Můžete se procházet třeba po chodnících kolem domků a nakukovat do předzahrádek anebo si udělat výšlap někam na kopec. Pozorujte přírodu – zbarvení listů stromů a květeny, zlatavou záři zapadajícího slunce…
  • Vzpomeňte si na hry, které jste v poklidu hrávali, když jste byli malí. Nejlépe na takové, které jsou určeny pro 1 hráče. Může to být třeba puzzle, skládání mozaiky a další. Udělejte si radost a pohrajte si s nimi i teď. Nikde přeci není psáno, že by se dospělí alespoň chvíli nemohli bavit jako děti?
  • Vezměte si pastelky a vymalujte omalovánky. Poslední dobou je to velký hit. V knihkupectví není problém zakoupit tzv. Antistresové omalovánky (pro dospělé). Nicméně stejně dobře vám poslouží i klasická dětská omalovánka.

Vyzkoušejte tyto jednoduché způsoby a načerpejte nové síly.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno